Nie ma punktów pod choinką

Nie ma punktów pod choinką

W ostatnim tegorocznym ligowym meczu hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość Re-Plast Unii Oświęcim. Gospodarze niedzielnego meczu zwyciężyli 4:2 (0:0, 3:1, 1:1), przy czym aż pięć z sześciu goli padło podczas gry w przewagach.

Początek zawodów należał do naszego zespołu, jednak Clake Saunders zdołał przetrzymać napór jastrzębian. Pod koniec pierwszej tercji i na początku drugiej drużyna Nika Zupancicia zmarnowała kilkadziesiąt sekund gry w pięciu na trzech, co zemściło się na Unii w 29. minucie, gdy rezultat otworzył Artem Iossafov. Niestety, w dalszej części drugiej odsłony na listę strzelców wpisywali się już tylko oświęcimianie – kolejno w 30., 38. i 40. minucie Ondreja Raszkę pokonali Klemen Pretnar (dwukrotnie) i Miroslav Zatko.

W trzeciej partii jastrzębianie rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali jedynie w 50. minucie zmniejszyć dystans dzięki kolejnemu w tym sezonie trafieniu Radosława Sawickiego. Gol dał nam nadzieję na doprowadzenie do remisu, ale albo kapitalnie spisywał się Saunders, albo dopisywało mu szczęście, jak przy strzale w słupek Henricha Jabornika. Niestety, w końcówce goście popełnili błąd, w efekcie którego na ławkę kar powędrował Dominik Paś. Podczas tej gry w przewadze Unia postawiła „kropkę nad i” golem Luki Kalana.

Kolejne ekstraligowe spotkanie JKH GKS Jastrzębie rozegra w styczniu. Nie oznacza to jednak, że w 2019 roku żegnamy się z hokejem. Przed nami przecież turniej finałowy o Puchar Polski, który odbędzie się tuż po świętach w Tychach.

22 grudnia 2019, Oświęcim, 17:00
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
0:1 Iossafov (Kasperlik, Górny) 28:47
1:1 Pretnar (Kalan) 29:52 5/4
2:1 Pretnar (Koblar) 37:48 5/4
3:1 Zatko (Kalan) 39:30 5/4
3:2 Sawicki (Wałęga, Górny) 49:52 5/4
4:2 Kalan (Kowalówka, Koblar) 57:21 5/4

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar – Bezuszka, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki – Szaur, Zatko, Prusak, Wanat, Malicki – M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raszka.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Auvinen, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Sawicki – Jabornik, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov – Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk – Radzieńciak, Wróbel, Wałęga.

Strzały: 29 -22 / Kary: 38 – 16 / Widzów: 2 500.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główni) oraz Grzegorz Cytawa, Maciej Byczkowski (liniowi).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.