NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE NA ULICY GAGARINA

NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE NA ULICY GAGARINA

Bardzo niebezpiecznie wyglądało zdarzenie drogowe na ulicy Gagarina, na szczęście nic poważnego kierującemu i pasażerowi się nie stało. Jastrzębscy policjanci zatrzymali obywateli Gruzji. Kierujący oraz pasażer nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy, około godziny 23.15. Policjanci z jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. Według ustaleń mundurowych kierujący osobówką stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze i dachował. 23 i 24-latek byli nietrzeźwi, w związku z czym została pobrana im krew do badań. W efekcie obaj Gruzini zostali zatrzymani. Teraz śledczy ustalają, który z mężczyzn był kierującym. Mężczyźni nie posiadali przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami oraz żadnych innych dokumentów potwierdzającego ich dane osobowe. Samochód został odholowany na parking strzeżony, w systemach informatycznych policjanci ujawnili, iż pojazd ma zatrzymany dowód rejestracyjny oraz nie posiada aktualnego ubezpieczenia. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Apelujemy do kierujących o rozsądek oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Przede wszystkim przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą na podwójnym gazie. To śmiertelne niebezpieczeństwo!

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *