NIETRZEŹWA STARANOWAŁA SZAFKĘ Z GAZU I PRĄDU

NIETRZEŹWA STARANOWAŁA SZAFKĘ Z GAZU I PRĄDU

Wczoraj w nocy na ul. Spokojnej w Jastrzębiu-Zdroju kierująca peugeotem nie dostosowała prędkości, w związku z czym straciła panowanie nad pojazdem. Wypadła z drogi, taranując szafkę z gazu i prądu, po czym wjechała do rowu i uderzyła w betonowy mostek. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila.

Wczoraj około godziny 22.30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Spokojnej. Świadek, widząc kłęby dymu unoszące się przy drodze, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, zauważyli w rowie samochód. 32-letnia kierująca peugeotem, nie dostosowała prędkości, w zwiazku z czym straciła panowanie nad pojazdem. Wypadła z drogi, taranując szafkę z gazu i prądu, po czym wjechała do rowu i uderzyła w betonowy mostek. Badania alkomatem wykazało, 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata.
Nietrzeźwy, który wsiada za kierownicę, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu! Alkohol prowadzi m.in. do:
• zmniejszenia szybkości reakcji
• ograniczenia pola widzenia
• błędnej oceny odległości i szybkości,
• błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji,
• rozproszenia uwagi oraz senności.
Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *