Nowa szkolna biblioteka w Połomii

Nowa szkolna biblioteka w Połomii

Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki” – taką radę daje nam autor bestsellerów Stephen King. Od teraz 219 dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomii może skorzystać z tej cennej wskazówki.

Szkolna biblioteka dzięki wsparciu Fundacji JSW została wyposażona nie tylko w tradycyjne książki, ale również w audiobooki, sprzęt muzyczny, płyty z muzyką, nowe regały biblioteczne, wygodne pufy, oraz materiały niezbędne do ochrony i konserwacji woluminów. Celem projektu było stworzenie nowego serca szkoły – przyjaznego miejsca, gdzie uczniowie mogą spędzić wolny czas, odrobić lekcje, czytać książki, rozwijać swoje pasje i spotykać się ze sobą. Do tej pory wyposażenie nie pozwalało na efektywne wykorzystanie pomieszczenia bibliotecznego. Meble nie były przystosowane do wykorzystania ich w bibliotece – regały nie wytrzymywały ciężaru i były niewygodne w użytkowaniu, sam księgozbiór zaś był nieduży i mało zachęcający dla uczniów – zawierał jedynie 3 tysiące woluminów i nie wchodziły w jego skład żadne pozycje multimedialne.

Dzięki połączeniu nowych zasobów tradycyjnych z elektronicznymi oraz odświeżeniu pomieszczenia jest to miejsce atrakcyjne dla uczniów, którzy chętnie odwiedzają nową bibliotekę. Fundacja JSW wsparła ten projekt ponad 44 tysiącami złotych. 

źródło fundacja jsw

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *