Zmiana w magistracie. Będzie nowy wiceprezydent

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Janusz Buda żegna się ze stanowiskiem zastępcy prezydenta miasta. 23 kwietnia br. złożył wypowiedzenie umowy o pracę.

– Dziękuję prezydentowi za współpracę. Przez ostatnie miesiące wspólnie pracowaliśmy, podejmując działania, które z pewnością przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom – komentuje prezydent Anna Hetman.

Janusz Buda stanowisko zastępcy prezydenta Jastrzębia-Zdroju pełnił od 15 grudnia 2014 roku. Umowa o pracę została rozwiązana za porozumieniem stron. Wiceprezydent swoje obowiązki będzie pełnił do 30 kwietnia.

– Już teraz pragnę podziękować pani prezydent, wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i jednostek miejskich oraz Radzie Miasta za wspólne działania, które były realizowane dla jastrzębian i przyczyniły się do rozwoju naszego miasta – powiedział wiceprezydent Janusz Buda.

W ramach swoich obowiązków drugi zastępca prezydenta nadzorował prace wydziałów gospodarki komunalnej, spraw obywatelskich i komunikacji, ochrony środowiska i rolnictwa, polityki społecznej i mieszkaniowej, spraw rodzinnych i alimentacyjnych, a także Miejskiego Zarządu Nieruchomości, Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Pomocy Społecznej, Domu Nauki i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych, Publicznego Żłobka Nr 1, Zespołu Ognisk Wychowawczych oraz Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Nazwisko nowego wiceprezydenta poznamy w najbliższym czasie.

Źródło: Rzecznik prasowy UM Jastrzębie-Zdrój

26 comments

 1. Ciekawe kogo teraz wymyśli i gdzie mieszka nowy zastępca? Byłoby wspaniale gdyby ona zrezygnowała!

 2. Czy zmiany ustalili po nieudanej jeździe na wózku inwalidzkim? Czy pani Hetman też złoży rezygnację z pełnionej funkcji prezydenta miasta i kiedy? Uważam, iż ich pomysł uwłaczał godności osobom niepełnosprawnym! Ubiór i buty typu „szpilki”pozostawiam bez komentarza.

 3. Stanowczo za długo siedział na stołku II zastępcy? Kto będzie kolejnym zasłużonym i docenionym?

 4. Będzie nowy wiceprezydent, ale stary wiekiem i znowu bez predyspozycji. Bardzo bierny ale PO i „samotnej figurze” wierny!

 5. A z jakim dniem odejdzie z urzędu ten Jasiu Buda?

 6. Z kim Hetmanowa będzie się promować? Na wózku nie udało się bo nawet portal jej syna nic nie napisał.

 7. Obeznany

  Korupcja polityczna w wykonaniu PiS. Żałosne metody. Na prawdę pali im się grunt pod nogami. Na mieście już gadają kto mu robotę załatwił w JSW. Poczekajcie tylko aż się CBA o tym dowie. Będzie wesoło.

 8. Rezygnacja OK, będą wielkie oszczędności w budżecie miasta z powodu wielkich jego wypłat. Po co drugi zastępca? Za Janeckiego był jeden zastępca i Miasto lepsze notowania,bo teraz jest na 36. miejscu z 37. Oile podrożyła wydatki na pracowników tworząc zbędne stanowiska, a efekty mniej niż ZERO!!!!

 9. Pan Buda jest cierpliwy, ale i tak za długo wytrzymał z Hetmanową. Kto ją teraz będzie przyozdabiał?

 10. Taki spokojny Buda i też z nią do końca nie wytrzymał. Ile ludzi odeszło z tego urzędu ze względu na atmosferę i (…)??? Teraz ma samych swojaków i w rankingu ma przedostatnie miejsce – 36. na 37. ogółem. Jednak mec. Żmudziński zorientował się błyskawicznie co w trawie piszczy i odszedł z tego urzędu po paru miesiącach pracy!!! Takich ludzi należy doceniać!!!

 11. Podobno bez przyczyny nie ma śmierci. Dlaczego aż tyle ludzi zwolniło się z urzędu? Dlaczego tyle osób skarżyło się na jaśnie panującą? Pisały o tym media i obecnie należy wyciągać wielkie wnioski. Siedzą tam ci co muszą bo nie mają szans nigdzie, czyli bardzo mierni ale za to super wierni. Pan Mecenas Sławomir Ż powinien dostać wielki medal za bystrość i szybkie odejście z magistratu. Dlaczego pan Buda tak długo siedział???

 12. Pan Buda uprzednio pracował w JSW SA, zarabiał dużo i ma prawo powrotu w każdej chwili. Pani prezydent pracowała w Zespole Szkół nr 10 i tam też wróci gdy zechce nadal tam pracować. Ma szansę zmiany jeżeli ktoś doceni jej wszystkie talenty i ją zatrudni?

 13. Jest pewniak, że p. Janusz Buda wraca do swojego pracodawcy, tj. JSW SA gdzie pracował od wielu lat i bardzo dobrze zarabiał,. Tak już jest, że prezydentem lub zastępcą się bywa ale pracować i dobrym człowiekiem trzeba być całe życie.

 14. Szkoda, że odchodzi pan Buda. Byłoby lepiej gdyby odszedł I z-ca Roman F. lub nawet A. Hetman. Buda ma jednak powrotu do JSW za wielką kasę bo już cztery lata temu zarabiał więcej niż tu. Gorzej z Romanem i A. Hetman!

 15. Wielka strata, że odchodzi osoba, która ma klasę, reprezentowała i zdobiła cały urząd. Bardzo dobry polityk, pracownik z głową na karku i dlatego poprzedni Pracodawca już go chce. Lepiej, że odchodzi teraz, niż po wyborach. Udowodnił, że nie przyrósł do stołka jak pani prezydent i jej pierwszy zastępca. Teraz kolej na ich decyzję!

 16. Po co kolejny wiceprezydent na sześć miesięcy do wyborów, Za Janeckiego był jeden zastępca i było OK. Teraz też jest jeden j tyle dodatkowych funkcji w urzędzie więc szkody kasy na wypłaty dla nowego wiceprezydenta!

 17. jas

  A ja myslę że będzie startował na prezydenta i na niego zagłosuję!

 18. do Jas – zapewniam cię, że nie będzie startował na prezydenta. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody. On ma klasę i głowę na karku, wielkie przeciwieństwo Romana zwanego „wielkim dzieciakiem”, lubiący koty.

 19. Szkoda, że Pan Buda odchodzi bo był ozdobą i wizytówką urzędu. Miał tyle cierpliwości, a jednak nie chciał się z nią i nim dłużej męczyć. Widać, że ma klasę w przeciwieństwie do nich. Ma gdzie wracać a oni??? Dlatego przyspawali buźki do koryt i wielkiej kasy!!! Mieszkańcy bardzo ucieszyliby się z ich odejścia!

 20. Coś nie gra w tym urzędzie. Wcześniej odszedł p. Rakoczy teraz p. Buda – super fachowcy i ozdoby urzędu. Dlaczego kurczowo trzyma się stołka Foksowicz i Hetmanowa? Nastał czas na zmiany i teraz wszyscy czekamy na ich rezygnację!!!

 21. Owiane jest wielką tajemnicą, który polityk z PO zastąp[i Pana Budę. Nawet na swojej konferencji Hetmanowa nie odpowiedziała na pytania w tym zakresie. Stąd wniosek, że kolejny v-cek mierny ale za to partii wierny!!!!

 22. Podobno pan poseł z gabinetu cieni szykuje się na stołek pa panu Budzie. Jego marzeniem było bć prezydentem miasta, a nie zastępcą? Ciekawe którego polityka z po lub swojego stowarzyszenia uszczęśliwi tym stołkiem. Ja uważam, że nie powinna nikogo powoływać.

 23. Zostało już tylko sześć miesięcy do wyborów, więc nie powinna nikogo powoływać. Patrząc z boku stwierdzam, że w tym urzędzie coś nie gra. Odchodzą fachowcy, a miernoty polityczne zostają. Dlatego miasto jest na szarym końcu w rankingach!!! Wyludnia się bo tu nie ma nawet wyższej uczelni, a ona chce rynek, dziką plażę i betonowy OWN zamiast porządny kryty basen, np. jak w Żorach, Pawłowicach itp. Niestety tam prezydentami są fachowcy, a tu jest nauczycielka i prezeska swojego stowarzyszenia z PO!!! Nadszedł czas na wielkie i gruntowne zmiany!!!

 24. Jeszcze się taki nie urodził żeby Hetmance dogodził. Foksowicz zostanie z nią do wyborów bo nie ma gdzie pójść. Jej potrzebna osoba starsza ale fachowa, a nie kolejna nauczycielka, ani poseł ani nikt z PO! Dobrze, że tym razem będzie startować więcej fachowców. Ludzie pragną zmiany podobnie jak w 2014 roku!

 25. Jednak z panią prezydent nikt nie wytrzymał całej kadencji. Gratki dla Pana Budy za cierpliwość i wytrzymałość przez ponad 40 miesięcy. Roman, bez znaczenia, działa niczym Ewki i (…).. Najszybciej poznał się na niej Pan mecenas Żmudziński i dla niego wielki szacunek. Szkoda, że nie zależy do jakiejś partii bo koszty kampanii wyborczej są wielkie. Czy wystartuje tym razem?.Przydałoby się więcej takich ludzi w mieście.

 26. Czy Pan Żmudziński wystartuje w wyborach jako kandydat na prezydenta miasta. Wspaniały fachowiec i człowiek pod każdym względem. Wiele ludzi liczy na jego start.

Leave a comment