ÓSMA WYGRANA Z RZĘDU

ÓSMA WYGRANA Z RZĘDU

Po raz ósmy z rzędu hokeiści JKH GKS Jastrzębie zgarnęli trzy punkty. W niedzielny wieczór po stojącym na niezbyt wysokim poziomie widowisku nasz zespół pokonał przedostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:0, 4:0, 0:2). Ponownie o wygranej podopiecznych Roberta Kalabera w starciu z tym rywalem zadecydowała druga tercja, w której jastrzębianie zdobyli wszystkie cztery gole. Połowę z nich zapisał na swoje konto Zackary Phillips.

O pierwszej odsłonie można napisać jedynie tyle, że się odbyła. Nasz zespół nie potrafił wstrzelić się w bramkę Zagłębia, w efekcie czego na otwarcie wyniku trzeba było czekać do drugiej części gry. Na szczęście już na jej początku Michała Czernika pokonał po akcji Mateusza Bryka Roman Rac, co znacznie ułatwiło jastrzębianom zadanie i sprawiło, że kolejne gole wydawały się tylko kwestią czasu. I rzeczywiście – w 24. i 36. minucie gumę w siatce kapitalnymi mierzonymi strzałami umieścił Zackary Phillips, zaś strzelaninę w tej partii zakończył pięknym uderzeniem z ostrego kąta w okienko przy krótkim słupku Marek Hovorka.

W trzeciej partii liczyliśmy na kolejne gole ze strony faworyta, a tymczasem to goście niespodziewanie popsuli statystykę Davidowi Markowi. Sosnowiczanie pod koniec zawodów zmniejszyli rozmiary porażki, dwukrotnie skutecznie kontrując nasz zespół przy grze w czterech na czterech. Na więcej tego dnia nie było stać niżej notowanych rywali, w związku z czym trzy punkty pozostały na Jastorze. Niemniej, nasz sztab szkoleniowy będzie miał materiał do przemyśleń odnośnie gry obronnej, bowiem – podobnie jak w piątek – niektórych trafień dla przeciwników dało się uniknąć.

Warto dodać, że w niedzielnym pojedynku kapitanem naszej ekipy był Maris Jass, który zastąpił w tej roli kontuzjowanego Macieja Urbanowicza. Teraz przed JKH GKS Jastrzębie daleka wyprawa do Gdańska oraz wyjazdowy pojedynek z GKS Tychy. Na Jastor nasi hokeiści powrócą dopiero 6 grudnia.

22 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
1:0 Rac (Bryk, Kasperlik) 20:22
2:0 Phillips (R. Nalewajka, Wróbel) 24:07
3:0 Phillips (Hovorka) 35:04
4:0 Hovorka (Phillips, Klimiczek) 37:18
4:1 Bernacki (Smal, Khoperia) 54:40 4/4
4:2 Nikiforow (Baszyrow, Luszniak) 55:15 4/4

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Strzały: 33 – 18 / Kary: 22 min – 14 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Daniel Lipiński, Patryk Pyrskała (główni) oraz Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi).

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *