OSTATNIA PROSTA PRZED PLAY-OFF

OSTATNIA PROSTA PRZED PLAY-OFF

We wtorkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie podejmą na Jastorze zawsze mocną ekipę Tauron Podhala Nowy Targ. To spotkanie zostanie rozegrane awansem, bowiem pierwotnie było zaplanowane na 5 lutego. Jak wiadomo, tego dnia w Janowie odbędzie się finał Pucharu Polski. Początek ekstraligowego klasyka o godz. 18:00. Transmisję z naszego lodowiska zapewni Polskihokej.tv.

W dotychczasowych trzech pojedynkach z Podhalem dwukrotnie górą byli jastrzębianie. Podopieczni Roberta Kalabera w połowie listopada wygrali na Jastorze aż 7:1 (1:0, 5:0, 1:1) i był to jeden z najlepszych występów naszego zespołu w całym sezonie. Drugie zwycięstwo miało z kolei miejsce na początku tego roku w Nowym Targu, gdy po meczu walki JKH GKS wygrał 3:2 (0:0, 0:0, 3:2) za sprawą decydującego gola Romana Raca na trzy minuty przed syreną.

Z kolei jedyna nasza porażka w tej rywalizacji przytrafiła się na początku października na obiekcie „Szarotek”. Co ciekawe, zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrieja Gusowa byli ostatnim zespołem, który zdołał pokonać u siebie naszych hokeistów 2020 roku. Wszystkie kolejne wyjazdowe mecze w październiku, listopadzie i grudniu jastrzębianie wygrali.

Ta kapitalna podstawa zawiodła JKH GKS na pozycję lidera ekstraligi. Celem naszego zespołu na finiszu fazy zasadniczej będzie utrzymanie tej lokaty. Obecnie każdy punkt jest na wagę złota, a można być pewnym, że uskrzydlony triumfem w derbach GKS Tychy nie odpuści do samego końca. W związku z powyższym, a także wynikami Podhala w 2021 roku (cztery porażki w siedmiu spotkaniach), za faworyta meczu należy uznać gospodarzy. Miejmy nadzieję że jastrzębianie udźwigną ten ciężar.

Stan kadrowy naszej ekipy należy uznać zadowalający. Do dyspozycji Roberta Kalabara nie będzie jedynie wciąż narzekający na uraz pachwiny Jirzi Klimiczek, natomiast o występach pozostałych zawodników decydować będzie wyłącznie forma sportowa. Wspomnieć należy, iż w ostatnim meczu przeciw Re-Plast Unii Oświęcim dwóch naszych hokeistów otrzymało uderzenia krążkiem, ale ponieważ mamy do czynienia z twardymi mężczyznami, to nie będzie to stanowiło poważniejszej przeszkody w wyjściu na lód.

Dodajmy, że siłą JKH GKS Jastrzębie przeciw Tauron Podhalu Nowy Targ jest zespołowość. Na trzynaście goli, jakie dotychczas strzelili nasi hokeiści, złożyły się trafienia aż dziesięciu zawodników.
 

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


JKH GKS JASTRZĘBIE
34. KOLEJKA
26.01.2021, godz. 18:00
Sędziują: T. Radzik, P. Kasprzyk
TRANSMISJA 

 TAURON
PODHALE NOWY TARG
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
41
(30-6-5)
ZWYCIĘSTWA44
(35-2-7)
264BRAMKI249
BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
26
(21-2-3)
ZWYCIĘSTWA16
(15-1-0)
145BRAMKI107

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych

źródło treści oraz fotografii: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *