PIŁEŚ – NIE JEDŹ! KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

PIŁEŚ – NIE JEDŹ! KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

Kierowanie w stanie nietrzeźwości, brak uprawnień, stan techniczny fatalny, to niechlubne zachowanie jastrzębianina, zatrzymanego na ulicy Towarowej. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu. Piłeś – nie jedź!

W nocy 23/24 sierpnia po godzinie 2.00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Towarowej patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej samochód daewoo. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, iż kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi jednakże mieli jeszcze wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego. Po przebadaniu, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, iż kierujący jest nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 1,5 prolima w wydychanym powietrzu.
Stan techniczny pojazdu niestety także miał wiele do życzenia, mundurowi ujawnili wiele nieprawidłowości, włącznie z nieprzerejestrowaniem pojazdu.
Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.
Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *