PO PODTRZYMANIE PASSY

PO PODTRZYMANIE PASSY

Przed hokeistami JKH GKS Jastrzębie wyjazdowy pojedynek z Re-Plast Unią Oświęcim. Drużyna ta pozostaje jedynym zespołem w ekstralidze, z którym podopieczni Roberta Kalabera w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Lider z Jastora, mający za sobą dziesięć zwycięstw z rzędu, będzie chciał przerwać ten impas, a zarazem zrewanżować się biało-niebieskim za porażkę w pamiętnym szalonym październikowym pojedynku na naszym obiekcie. 

Przypomnijmy, że na początku sezonu Unia wygrała u siebie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), zaś w październiku na Jastorze triumfowała po „radosnym” meczu 10:8 (3:3, 3:2, 4:3). W obu spotkaniach wyróżnił się reprezentant Izraela Eliezer Sherbatov, którego w piątkowy wieczór pomoże – miejmy nadzieję – zatrzymać nowy nabytek naszego klubu, Łotysz Eriks Sevcenko.

Niemniej, postawa Unii w najbliższym pojedynku obu ekip to wielka niewiadoma. Oświęcimianie dysponują potencjałem nawet na złoty medal, ale obecnie zespół jest w przebudowie, bowiem zaledwie tydzień temu został przejęty przez nowego szkoleniowca, Kevina Constantine’a. Trenerskie CV Amerykanina, który ponad dwie dekady temu święcił sukcesy w NHL (pierwszy trener San Jose Sharks, Pittsburgh Penguins i New Jersey Devils!), musi budzić ogromny szacunek.

Miejmy jednak nadzieję, że słowacka myśl szkoleniowa selekcjonera reprezentacji Polski przeważy nad doświadczeniem nowego szkoleniowca oświęcimian i tym samym w piątkowy wieczór jedenaste zwycięstwo z rzędu stanie się faktem.
 

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM
22. KOLEJKA
04.12.2020, godz. 18:00
Sędziują: B. Kaczmarek, P. Pyrskała
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
33
(27-3-3)
ZWYCIĘSTWA38
(33-4-1)
208BRAMKI228
BILANS MECZÓW
(Oświęcim)
20
(18-1-1)
ZWYCIĘSTWA17
(15-2-0)
111BRAMKI95

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *