PODSUMOWANIE WEEKENDU

PODSUMOWANIE WEEKENDU

Jastrzębscy policjanci w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo przypominają mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Pomimo tych wszystkich nowych obowiązków, mundurowi codziennie dbają, aby w naszym mieście było bezpiecznie. Apelujemy o odpowiedzialność i powagę!

Jastrzębscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do przepisów. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Pomimo tych wszystkich nowych obowiązków, mundurowi codziennie dbają, aby w naszym mieście było bezpiecznie.
Umundurowani policjanci, wspierając służby sanitarne, przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową, faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu-bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Mundurowi tylko przez weekend zostali wezwani do 82 interwencji. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymali 5 osób do wytrzeźwienia. Stróże prawa zatrzymali 1 osobę poszukiwaną. Policjanci ruchu drogowego obsłużyli 6 kolizji oraz jeden wypadek drogowy, gdzie 2 osoby odniosły lekkie obrażenia ciała. Dwóch kierowców zostało zatrzymanych, w związku z kierowaniem pod wpływem alkoholu
Stróże prawa wystawili 13 mandatów za niestosowanie się do obowiązujących przepisów w związku z ograniczeniami podczas epidemii.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *