POLICJANCI NA LEKCJI BEZPIECZEŃSTWA W PRZEDSZKOLU

POLICJANCI NA LEKCJI BEZPIECZEŃSTWA W PRZEDSZKOLU

Mundurowi wzięli udział w edukacyjnej prelekcji, tym razem dedykowanej i przeznaczonej dla najmłodszych. Policjanci zorganizowali bardzo ciekawą i rozwijającą lekcję o bezpieczeństwie w Publicznym Przedszkolu nr 19 w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi uczyli najmłodszych jak postąpić w kontakcie z osobami obcymi i zwierzętami, a przy tym pokazywali, jak należy nosić odblaski i jak prawidłowo poruszać się po drodze.

Mundurowi spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Publicznego Przedszkola nr 19 w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie było poświęcone przede wszystkim bezpieczeństwu przedszkolaków i miało na celu pokazanie najmłodszym, co należy robić, aby być bezpiecznym.
Stróże prawa starali się przekazać przedszkolakom, jak najwięcej przydatnych wskazówek, które miałyby pomóc maluchom w życiu codziennym. Mundurowi pokazali też dzieciom, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak należy korzystać z przejść dla pieszych. Przypomnieli również maluchom, że rodzice mają obowiązek przewożenia małych dzieci w fotelikach bezpieczeństwa i zapinania ich w pasy.
Policjanci wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu osobistemu maluchów. Apelowali do nich, aby o każdym przypadku zaczepiania dziecka przez osobę obcą, natychmiast powiadomić rodziców i przedszkolnych opiekunów. Dzieci mogły poćwiczyć pozycję bezpieczną, jaką należy przybrać w momencie ataku przez niebezpieczne zwierzę.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały od policjantów odblaski i jak to zwykle na takich spotkaniach bywa, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze stróżami prawa oraz specjalnym gościem Sznupkiem.

Policjanci już planują kolejne spotkania z dziećmi oraz młodzieżą. Na każdym takim spotkaniu będą zwracać uwagę i przypominać, jak ważne jest obowiązkowe noszenie odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Ten obowiązek dotyczy wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Mundurowi na pamiątkę spotkania otrzymali od dzieci kolorowanki z postacią policjanta.

źródło treści oraz fotografii: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *