POLICJANCI ZATRZYMALI WANDALA, KTÓRY NISZCZYŁ SAMOCHODY

POLICJANCI ZATRZYMALI WANDALA, KTÓRY NISZCZYŁ SAMOCHODY

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który na ulicy Krakowskiej uszkodził kilka zaparkowanych przy niej samochodów. Mężczyzna przebijał opony oraz uszkadzał karoserię pojazdów. Policjanci poczynili ustalenia, przeszukali mieszkanie jastrzębianina oraz przedstawili mu zarzuty.

Policjanci w okresie od października 2020 roku do stycznia 2021 roku otrzymali cztery zgłoszenia o pięciu uszkodzonych pojazdach na ulicy Krakowskiej. Wandal niszczy zaparkowane samochody nocą, licząc, że nie uda się go namierzyć. Sprawca niszczył karoserie oraz przebijał opony. Stróże prawa w wyniku poczynionych ustaleń namierzyli miejsce przebywania sprawcy, okazało się, że wandalem jest jeden z mieszkańców tej ulicy. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Może za to trafić do więzienia na 5 lat.

Art. 288. Zniszczenie cudzej rzeczy

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu, lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

źródło treści oraz fotografii: Policja Jastrzebie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *