Portorykańczyk Arturo Iglesias dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Portorykańczyk Arturo Iglesias dołączył do Jastrzębskiego Węgla

Z przyjemnością informujemy, że do ekipy dowodzonej przez trenera Slobodana Kovacia dołączył reprezentant Portoryko Arturo Iglesias.

Nasz Klub związał się kontraktem z 24-letnim rozgrywającym do końca obecnego sezonu. Arturo Iglesias urodził się 22 listopada 1995 roku w stolicy Portoryko San Juan. Nasz nowy nabytek swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w portorykańskim Wesleyan Academy. Jego następnym siatkarskim przystankiem był Uniwersytet California Baptist University w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd trafił do portorykańskiego Plataneros de Corozal, a później wyruszył do Europy.

Na Starym Kontynencie najpierw spróbował sił we włoskiej Seria A2 – w klubie Conad Reggio Emilia, natomiast minione rozgrywki spędził w lidze francuskiej, reprezentując barwy Nantes Reze Metropole. Jest również reprezentantem swojego kraju. W ostatnich miesiąca grał w rodzimych rozgrywkach w zespole Mulos de Juncos. Po zakończeniu ligi portorykańskiej został wolnym zawodnikiem.

– Jastrzębski Węgiel to renomowany klub z wieloma znakomitymi graczami, wspaniałym trenerem i sztabem szkoleniowym, gdzie bardzo dobrze traktuje się zawodników. Fani tutaj są również bardzo mili. W związku z tym jestem podekscytowany faktem, że jestem w tym klubie – mówi Portorykańczyk.

Z uznaniem wypowiada się także o PlusLidze. – Wiem, że PlusLiga jest jedną z najlepszych lig na świecie, ze świetnymi klubami, klasowymi zawodnikami i wysokim poziomem gry. Dla mnie jest to pierwszy kontakt z tak poważną ligą i bardzo profesjonalnym klubem. O PlusLidze słyszałem same superlatywy – dodaje Iglesias.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy Portorykańczyk w Jastrzębskim Węglu. Przed laty barwy naszego Klubu reprezentowali: Jose oraz Victor Rivera. – Jest mi miło, że jestem kolejnym graczem z mojego kraju w Waszym klubie. Oczywiście znam wyżej wymienioną dwójkę zawodników. Podziwiałem ich jako dzieciak. Obaj prezentowali wysoki poziom – mówi Arturo Iglesias.

Skąd taki ruch naszego Klubu? – W związku z przedłużającą się absencją Raphaela Margarido wynikającą z kontuzji pleców, jak również dużą intensywnością meczów zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów, byliśmy zmuszeni rozpocząć poszukiwania zawodnika, który uzupełniłby skład zespołu na pozycji rozgrywającego. Cieszymy się, że udało nam się szybko i sprawnie rozwiązać tę kwestię. Mam nadzieję, że Arturo Iglesias zapewni drużynie utrzymanie wysokiej jakości tak w treningu, jak i w meczach – mówi Adam Gorol, prezes zarządu naszego Klubu.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *