POTRĄCENIE PIESZEJ NA ULICY MAZOWIECKIEJ

POTRĄCENIE PIESZEJ NA ULICY MAZOWIECKIEJ

Potrącenie pieszej znajdującej się na przejściu. Niestety to kolejne takie zdarzenie w naszym mieście. Tym razem na ulicy Mazowieckiej, trzy pasy ruchu, piesza kończyła już przechodzić, gdy uderzył w nią jadący pojazd. Apelujemy o rozwagę i dużą ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Wczoraj około godziny 14.35 oficer dyżurny został powiadomiony o potrąceniu pieszej, na ulicy Mazowieckiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Śląską. 71-latka nie zauważyła kobiety, potrąciła 38-latkę znajdującą się na tym przejściu. Kobieta, idąc od ulicy Wielkopolskiej, przechodziła przez przejście na ulicy Mazowieckiej w kierunku ulicy Śląskiej. Piesza znajdowała się już na trzecim pasie ruchu, czyli pas prowadzący w kierunku Al. Piłsudskiego. Kierująca vw jednakże nie zauważyła kobiety i doszło do potrącenia. Z uwagi, iż kierująca jechała bardzo wolno, samochód lekko uderzył jastrzębiankę, która się przewróciła. Po przebadaniu okazało się, że kobieta nie odniosła żadnych poważnych obrażeń ciała. Kierująca osobówką została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Uwaga policjantów ruchu drogowego już od lat w sposób szczególny skierowana jest na pieszych. W rejonie przejść stale prowadzone są działania skierowane na podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pomimo tego przejścia dla pieszych to paradoksalnie miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń z ich udziałem. Niestety niezależnie od tego, kto w danym przypadku jest winnym zdarzenia, w konfrontacji pieszego z jakimkolwiek pojazdem zwykle to on właśnie odnosi znacznie poważniejsze obrażenia. Apelujemy zatem do kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, a do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności nawet pomimo tego, że znajdując się już na przejściu, pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Zawsze należy wziąć pod uwagę prędkość i drogę hamowania zbliżającego się pojazdu. Bądźmy ostrożni, tym bardziej że w czasie dokuczających nam upałów nasza uwaga i szybkość reakcji są obniżone.

źródło:policjajastrzebie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.