PRZED NAMI OSTATNIA RUNDA

PRZED NAMI OSTATNIA RUNDA

Piątkowym wyjazdowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczną czwartą i zarazem ostatnią rundę spotkań fazy zasadniczej ekstraligi. Nasz zespół bronić będzie w tym meczu pozycji lidera tabeli, którą zechce zaatakować podejmujący Ciarko STS Sanok GKS Tychy.

Do pojedynku z podopiecznymi Roberta Kalabera Zagłębie przystąpi opromienione niespodziewanym zwycięstwem nad Re-Plast Unią Oświęcim. Przypomnijmy, że w niedzielę po golach Jewgienija Nikiforowa, Andrieja Dubinina i Tomasza Kozłowskiego ekipa trenera Grzegorza Klicha niespodziewanie pokonała wicemistrzów Polski 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), mocno komplikując im walkę o czołową czwórkę. Pozyskani ostatnio Rosjanie dodali sporej wartości Zagłębiu, które być może w czwartej rundzie zdoła nawet podjąć rywalizację o ósme miejsce.

Z tej perspektywy, a także mając w pamięci ostatnie spotkanie z sosnowiczanami na Jastorze, gdy w trzeciej tercji o mały włos nie doprowadzili oni do nerwowej końcówki, nie można spodziewać się łatwego pojedynku. Niemniej – trzy punkty są koniecznością, jeśli JKH GKS marzy o rozpoczęciu rywalizacji w play-off z pozycji lidera. W dotychczasowych trzech spotkaniach nasza drużyna odniosła komplet zwycięstw, triumfując kolejno 7:2, 6:1 i 4:2. Dodajmy, że w piątkowym starciu trener Kalaber nie będzie mógł liczyć na umiejętności Dominika Jarosza i Kamila Wałęgi, który doznał niegroźnego urazu.

Na koniec warto wspomnieć, iż w szeregach gospodarzy zapewne zobaczymy dwóch wychowanków naszego klubu, a mianowicie Tomasza Kulasa i Jakuba Blanika.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
28. KOLEJKA
15.01.2021, godz. 19:00
Sędziuje: D. Lipiński, P. Gabryszak
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
11
(10-0-1)
ZWYCIĘSTWA38
(35-1-1-1)
120BRAMKI260
BILANS MECZÓW
(Sosnowiec)
7
(7-0-0)
ZWYCIĘSTWA17
(16-0-1)
61BRAMKI100

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych – walkower

źródło treści oraz fotografii: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *