Rapują w szczytnym celu

Rapują w szczytnym celu

Sześć lat temu, #hot16challenge stało się popularnym wyzwaniem między artystami, w którym brali udział raperzy i muzycy. W tym roku ruszyła druga edycja jednak trochę zmieniona, bo z charytatywnym akcentem i światowym zasięgiem.

Podczas tegorocznej edycji dołączyli do niej również mieszkańcy naszego miasta. W Internecie możemy zobaczyć i wysłuchać, jak w szczytnym celu rapuje Młodzieżowa Rada Miasta i strażak Bartłomiej Sępiak.

Skończyły się oklaski, zakładamy maski i kombinezony – właśnie tak „nawija” strażak z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Przyjął wyzwanie i nagrał swój utwór w ramach akcji #hot16challenge2. Zgodnie z jej zasadami każda wyznaczona osoba w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i opublikować ją w sieci. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

– Do nagrania zwrotki nominowali mnie znajomi, nie zastanawiałem się nad tym długo. Postanowiłem wziąć udział w projekcie i wesprzeć koleżanki i kolegów z pracy. Myślę, że to wspaniała akcja wsparcia medyków w całej Polsce, cel jest szczytny co jeszcze bardziej motywuje. To również świetna zabawa i okazja pokazania kawałka swojej artystycznej duszy. W Internecie znajdziemy wiele aranżacji rapowych utworów, wykonywanych przez amatorów takich jak ja, co urozmaica cały projekt. Wychowałem się przy hip-hopie, ale jestem otwarty na inne gatunki muzyczne. Podczas nagrywania dobrze się bawiłem jednak starałem się też pokazać specyficzny klimat – mówił Bartłomiej Sępiak.

Najważniejsze jest wsparcie finansowe, dlatego każdy uczestnik wpłaca środki na konto organizacji charytatywnej Siepomaga.pl. Podczas tegorocznej edycji zebrano ponad 3,5 miliona złotych. Po opublikowaniu „szesnastki” w Internecie, Bartłomiej otrzymał mnóstwo wyrazów uznania, a jego postawa została doceniona przez innych.

– Cieszę się, że moje wersy zostały ciepło przyjęte. Jestem strażakiem, ratownikiem medycznym, a także instruktorem pierwszej pomocy. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest zachowanie stabilizacji psychicznej, szczególnie w obecnej sytuacji. Nawiązując do przesłania utworu, nie słuchajmy „mędrców” z Internetu, ani tego typu pseudonaukowców, którzy wypisują przeróżne komentarze i tworzą nowe niesprawdzone teorie. Sytuacja naraża nas na zalew informacjami, niekoniecznie prawdziwymi. Miejmy swój zdrowy rozsądek i weryfikujmy przekazy. Dbajmy o siebie, przestrzegajmy zasad, a wszystko będzie dobrze – podkreślał Batłomiej Sępiak.

Jastrzębianie działają charytatywnie. Na Facebooku Młodzieżowej Rady miasta możemy wysłuchać również ich utworu, który zebrał rzeszę fanów.

Kochani! ‼️Jest i nasza gorąca 16‼️Dziękujemy za nominacje Młodzieżowa Rada Miasta Tychy i Natalia Macutkiewicz do #hot16challenge2. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce:https://www.siepomaga.pl/hot16challengeNominujemy ⬇️Prezydent Anna HetmanMłodzieżowa Rada KrakowaMłodzieżowa Rada BielanMłodzieżowa Rada Miejska w Ząbkowicach ŚląskichOSK "GUZIO"Mix/master i wideo: Mateusz Wilczyński, Damian Jabłonka

Opublikowany przez Młodzieżowa Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój Wtorek, 19 maja 2020

– Do #hot16challenge2 nominowała nas Młodzieżowa Rada Miasta Tychy, która pierwsza w Polsce ze wszystkich MRM wykonała ten chellange. Początkowo zastanawialiśmy się, czy aby na pewno nadajemy się do rapowania, ale wspólnie stwierdziliśmy, że najważniejsza w tej akcji jest pomoc i podjęliśmy wyzwanie. To świetny projekt. Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do akcji – podsumowała Agata Piotrkowska przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *