Ratownicy górniczy wspomogą walkę z COVID-19

Ratownicy górniczy wspomogą walkę z COVID-19

Trwa nabór ochotników w kopalnianych stacjach ratownictwa górniczego Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chodzi o ratowników z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy wspomogą medyków na pierwszej linii walki z pandemią w charakterze pomocników.
Pierwsi ratownicy z zakładów JSW pojadą do tymczasowego szpitala, który powstaje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach już 26 listopada. – Spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony naszych ratowników, mamy już wiele zgłoszeń. Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie ochotników z właściwymi kwalifikacjami, czyli po kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, którzy będą gotowi przyjść z pomocą chorym w tych trudnych chwilach – mówi Marcin Gołębiowski, dyrektor pracy w kopalni „Borynia-Zofiówka”, który w JSW odpowiada za przygotowanie akcji.
Koszty pracy oddelegowanych ratowników pokryje Jastrzębska Spółka Węglowa, natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni zakwaterowanie i wyżywienie, bo w Katowicach ratownicy będą pracować w cyklach 7-dniowych, po 12 godzin godzin dziennie.
Prawdopodobnie ratownicy z zakładów JSW będą też pracować w charakterze wolontariuszy w innych miejscach, potrzebę wsparcia na izbach przyjęć zgłosiły bowiem szpitale w Mikołowie i Knurowie. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, do Sztabu Kryzysowego JSW z prośbą o pomoc zwróciło się również kierownictwo Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

źródło: jsw.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *