Remont na Północnej wkroczył w 2 etap!

Remont na Północnej wkroczył w 2 etap!

Firma Auto-Trans Asfalty Sp z o.o. z Gierałtowic, która wygrała przetarg ma na przebudowę ulicy Północnej 30 dni.

W ramach inwestycji na długości około 800 metrów zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa. Będą wprowadzone rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych w nowych lokalizacjach z możliwością wykonania w przyszłości wysp azylu.

Roboty rozpoczęły się w połowie ubiegłego tygodnia i podzielone są na trzy etapy. Pierwszy, który zakładał między innymi rozebranie krawężników, opaski z płytek betonowych, korytek ściekowych, fragmentów chodników, wpustów ulicznych, wykonanie rowka pod krawężnik, ułożenie krawężników na ławie betonowej, roboty brukarskie, budowa wpustów ulicznych z przykanalikami, już się zakończył.

Teraz inwestycja wkroczyła w drugi etap. Skorygowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Sybiraków (na odcinku od ulicy Sybiraków do ulicy Katowickiej jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu), pojawią się nowe miejsca do przekraczania przez pieszych jezdni ulicy Północnej, zlikwidowane zostaną pasy postojowe.

W kolejnej fazie wykonane zostaną warstwy asfaltowe: wyrównawcza, wiążąca i ścieralna, regulacja włazów studni i kratek ściekowych.

Remont zakończony będzie jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy wiaduktu na Alei Piłsudskiego, ponieważ to właśnie Północną, na czas całkowitego zamknięcia wiaduktu, wytyczony będzie objazd.

Wartość inwestycji nie przekracza 890 tysięcy złotych.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *