Rezerwy finiszują na podium

Rezerwy finiszują na podium

Druga drużyna JKH GKS Jastrzębie zakończyła rozgrywki I ligi (Młodzieżowej Hokej Ligi) na najniższym stopniu podium z dorobkiem 51 pkt. Teraz przed podopiecznymi Zbigniewa Wróbla decydująca część sezonu – Centralna Liga Juniorów oraz mistrzostwa kraju!

W miniony weekend JKH GKS II Jastrzębie zaliczył ciężką podróż na północ, mierząc się ze Stoczniowcem Gdańsk (1:4; honorowy gol – Krzysztof Bryk) i Sokołami Toruń (0:3). I ligę wygrało Zagłębie Sosnowiec (65 pkt.) przed tymże Stoczniowcem (54 pkt.), z którym ekipa z Jastora stoczyła w sobotę wyrównany bój o pozycję wicelidera. Warto odnotować, że zdobywca gola w Trójmieście Krzysztof Bryk zajął trzecią lokatę w I-ligowej klasyfikacji punktacji kanadyjskiej (19+29).

Tymczasem już w najbliższy weekend ruszy Centralna Liga Juniorów. Ekipa trenera Wróbla będzie gospodarzem pierwszego turnieju grupy C, w której JKH GKS Jastrzębie walczyć będzie z z MOSM Tychy (1 lutego, godz. 12:30) i Zagłębiem Sosnowiec (2 lutego, godz. 20:00). Kolejne turnieje odbędą się w Tychach (14-16 lutego) i Sosnowcu (13-15 marca).

W dwóch pozostałych grupach zagrają: Cracovia Kraków, Unia Oświęcim, Niedźwiadki Sanok i Podhale Nowy Targ (grupa A) oraz Sokoły Toruń, Polonia Bytom, Naprzód Janów i Stoczniowiec Gdańsk (grupa B). Finały Mistrzostw Polski Juniorów przewidziane są na ostatni tydzień marca.

Więcej informacji: https://jkh.pl//juniorzy

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *