SJZ HIP-HOP HISTORY

SJZ HIP-HOP HISTORY

Dzień dobry! „ SJZ HIP-HOP HISTORY” jest to projekt stypendialny miasta Jastrzębia – Zdroju podsumowujący ponad 30 lat aktywności kultury hip-hopowej w naszym mieście. Spojrzenie na tą subkulturę poprzez cztery klasyczne elementy – taniec braekdance, graffiti, rap oraz DJ – ing.

Z czasów kiedy wszystkie te elementy wzajemnie się uzupełniały. Tworzyły jedną zajawkę. Bedzię to płyta muzyczna w gatunku rap na której wystąpią jastrzębscy raperzy. Muzykę zrobią producenci z naszego miasta. Każda płyta posiadała będzie książeczkę ze zdjęciami archiwalnymi.

Przedstawieniem wydarzeń oraz postaci działających aktywnie na terenie Jastrzębia – Zdroju. Ważne miejsca zaznaczone będą na mapie…która będzie w formie gry planszowej.

Cieszy fakt wsparcia projektu przez Urząd Miasta Jastrzębia – Zdroju. Pomysł idealnie wpisuję się w idee stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Ma wartość historyczną i edukacyjną. Angażuje środowisko hip-hopowe w pracę nad płytą. Pobudza ich do działania . Dodać należy fakt, że wydawnictwo będzie można dostać za darmo podczas spotkania podsumowującego zaplanowanego na jesień.

info nadesłane

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *