Solidarnie przeciw naruszeniom praw człowieka

Solidarnie przeciw naruszeniom praw człowieka

Ból, cierpienie, rozpacz, nienawiść, zniewolenie, strach, obojętność… 6 grudnia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju daliśmy nadzieję dziesięciu tegorocznym bohaterom z wielu zakątków świata, którzy noszą ten ciężar. W tym roku walczyliśmy o poprawę warunków życia, odbudowanie środowiska naturalnego, prawa kobiet, o połączenie rozdzielonej rodziny, aktywistów upominających się o prawa człowieka i wiele innych ludzkich spraw.

Od pełnego emocji i symbolicznych gestów przedstawienia w wykonaniu uczniów naszego technikum, poprzez wielogodzinne pisanie listów i wytrwałą pracę wolontariuszy, aż po efekt czyli prawie 1700 listów. Maraton Pisania Listów odbył się w naszej szkole już 9 razy i nie traci na sile. To jedyne takie miejsce w mieście, w którym od lat dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, absolwentów „5”, pracowników szkoły, harcerzy, sportowców, przedstawicieli różnych instytucji oraz wielu mieszkańców miasta, tych na wysokich stanowiskach i tych mieszkających tuż obok, napisaliśmy wspólnie około 19 000 listów!

Jesteśmy dumni i wdzięczni tak licznej w naszym mieście reprezentacji obrońców praw człowieka, która nie wątpi w sens walki o elementarne prawa: godności, wolności, poczucia bezpieczeństwa.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.