SPARING PEŁEN... DERBÓW

SPARING PEŁEN... DERBÓW

We wtorkowe wczesne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w towarzyskim pojedynku na Jastorze ekipę mistrza Polski, GKS Tychy 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Gole dla naszego zespołu zdobyli Martin Kasperlik, Patryk Matusik i Kamil Wałęga, który w 52. minucie ustalił wynik zawodów. Mimo sparingowego charakteru pojedynku iskier na tafli nie brakowało, ale tym razem obyło się bez kar meczu.

Obie drużyny najwyraźniej chciały tego dnia dać z siebie możliwie dużo, aby pozostać w rytmie meczowym przed półfinałami Pucharu Polski, które zaraz po Bożym Narodzeniu czekają tak jastrzębian, jak i tyszan. W pierwszej odsłonie padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Martin Kasperlik, który wykorzystał podanie Kamila Górnego. Na początku drugiej tercji goście wyrównali stan rywalizacji, ale dziesięć minut później JKH GKS odzyskał prowadzenie po uderzeniu z dystansu Patryka Matusika. W trzeciej partii obie drużyny znów ukłuły po razie. Najpierw uczynił to Olaf Bizacki, a następnie listę strzelców zamknął Kamil Wałęga po dograniu Marisa Jassa. Dodajmy, że zawodnicy obu ekip parokrotnie „wyjaśniali” sobie wątpliwości, a zaczepek nie brakowało nawet po syrenach kończących tercje. Derby rządzą się jednak swoimi prawami.

Teraz przed naszymi zawodnikami jeszcze jeden środowy trening i chwila wigilijnego odpoczynku w gronie rodzinnym. W Pierwsze i Drugie Święto podopieczni Roberta Kalabera będą szykować się do zaplanowanego na przyszłą niedzielę pucharowego pojedynku z Energą Toruń.

22 grudnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 12:00
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
1:0 Kasperlik (Górny, Matusik) 4 min.
1:1 Dupuy 25 min.
2:1 Matusik 35 min.
2:2 Bizacki 45 min.
3:2 Wałęga (Jass) 52 min.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Matusik, Sevcenko, Kostek, Jass, Horzelski, Gimiński, Michałowski – Kasperlik, Rac, Sawicki, Wróbel, Phillips, Pelaczyk, Paś, Wałęga, Sołtys, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka, Płachetka.

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *