Stadion już z podgrzewaną murawą

Stadion już z podgrzewaną murawą

Dwa miesiące wystarczyło, by stadion miejski przy ul. Harcerskiej wzbogacił się o ogrzewaną murawę.

Budowy systemu podgrzewania i nawadniania murawy Stadionu Miejskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdroju podjęło się konsorcjum firm, których liderem jest BEN – BUD Sp. z o.o.

W murawę zostało wbudowanych 13 specjalistycznych zraszaczy. Sterowniki zostały umiejscowione w głównym budynku, powstała także specjalna studnia głębinowa, gdzie znajdują się pompy, aby zwiększyć wydajność i ciśnienie wody na boisku. Wszelkie próby systemu nawadniania, przeprowadzone w trakcie odbioru końcowego wypadły pozytywnie i bez zastrzeżeń

Drugim etapem inwestycji – najważniejszym – było wprowadzenie około 28 kilometrów kabla grzewczego w murawę i wyprowadzenie do małych szaf sterujących, podłączonych do dużego transformatora średniego napięcia, który został wyprodukowany specjalnie na cele wspomnianej inwestycji. Został on wbudowany w skarpę znajdującą się od strony ulicy Zielonej.

Wykonawca zgodnie z umową zakończył prace w terminie. Płyta boiska po inwestycji zgodnie z technologią wykonania prac oraz dla warunków zachowania gwarancji wymagała co najmniej 3-tygodniowego okresu pielęgnacji.

Aktualnie trwa procedura uzgodnień branżowych ze spółką TAURON związana z końcową dokumentacją odbiorów technicznych. Jest to sieć, która ma bardzo duże obciążenie i moc 1000 kW.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *