Sukcesy KOKI na europeiskich tatami

W ostatni weekend we włoskiej miejscowości Follonica odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo. W turnieju wystartowało blisko 600 zawodników z 29 państw Europy, ale także na tatami rywalizowali zawodnicy z USA Kanady, Meksyku, Argentyny i Zimbabwe.

W reprezentacji Polski w tym turnieju wystartowały dwie zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie – Oliwia Onysk oraz Oliwia Kutyła.
Brązowy medal w kategorii wagowej do 40 kg zdobyła Oliwia Onysk. Zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej walce uległa po zaciętej dogrywce reprezentantce Holandii, w następnych walkach toczonych w repasażach Oliwia zwyciężyła z reprezentantką Włoch i Chorwacji W walce o brąz, Oliwia zwyciężyła z kolejną reprezentantką Holandii odnosząc największy sukces w swojej karierze sportowej. Warto zaznaczyć, że medal Oliwii był jedynym medalem pierwszego dnia zdobytym przez reprezentantów Polski.
Druga reprezentantka Klubu Judo Koka Jastrzębie – Oliwia Kutyła – rywalizowała w kategorii 48 kg. W pierwszej walce Oliwia potrzebowała zaledwie 1 minutę, aby rozprawić się z reprezentantką Holandii, w kolejnej walce zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju rywalizowała z Włoszką z którą po dogrywce przegrała na kary. Niestety przeciwniczka przegrała kolejną walkę i Oliwia Kutyła odpadła z turnieju.
Po turnieju dziewczęta uczestniczyły w campie w czasie którego mogły stoczyć wiele walk treningowych z przeciwniczkami z różnych krajów co pozwoliło na zdobycie cennego doświadczenia w rywalizacji międzynarodowej.

Zarówno Oliwia Onysk jak i Oliwia Kutyła są medalistkami Mistrzostw Polski w Judo, swoją pasje do sportu rozwijają także poprzez naukę klasie mistrzostwa sportowego o profilu judo w Zespole Szkół mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.