Szymura opuszcza GKS Jastrzębie

Szymura opuszcza GKS Jastrzębie

Kamil Szymura nie będzie w sezonie 2020/2021 zawodnikiem GKS Jastrzębie. Doświadczony defensor, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję kapitana naszego zespołu, nie zaakceptował warunków nowej umowy przedstawionych przez nasz klub. Dziękujemy Kamilowi za te wszystkie lata wspaniałych sukcesów i wspólnych przeżyć. Życzymy mu powodzenia na dalszej drodze sportowego życia!

Kamil Szymura urodził się 16 sierpnia 1990 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, z której w 2008 roku przeszedł do Górnika Zabrze. Występował w zabrzańskiej ekipie Młodej Ekstraklasy, po czym na zasadzie wypożyczenia grał w Pelikanie Łowicz i Ruchu Radzionków. W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 Szymura zadebiutował w ekstraklasie w starciu Górnika ze Śląskiem Wrocław. Po odejściu z Zabrza reprezentował barwy GKS Katowice i Sandecji Nowy Sącz. W sezonie 2013/2014 postanowił wrócić do IV-ligowego wówczas Jastrzębia. W naszym klubie po raz pierwszy zagrał 14 sierpnia 2013 roku w wyjazdowym pojedynku w Wiśle, zdobywając jednego z pięciu goli dla GKS-u.

W ciągu siedmiu lat gry przy Harcerskiej Kamil Szymura był ostoją defensywy drużyn prowadzonych kolejno przez Grzegorza Łukasika i Jarosława Skrobacza. Wraz z GKS Jastrzębie mierzący 186 cm wzrostu obrońca przeszedł drogę na zaplecze ekstraklasy, świętując kolejno awanse do III, II i I ligi. Zimą minionego sezonu Kamil Szymura przejął obowiązki kapitana naszego zespołu. W barwach GKS Jastrzębie Szymura rozegrał ponad dwieście ligowych i pucharowych spotkań.

źródło: GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *