To będzie prawdziwe rolkowe szaleństwo! Przed nami „Letni Roll”

Już po raz piąty rolkarze będą mogli opanować Żory- 10.08.2019 odbędzie się tam „LETNI ROLL”! Właśnie wtedy w Parku Cegielnia odbędą się profesjonalne warsztaty jazdy na rolkach pod okiem najlepszych instruktorów i pokazy widowiskowych trików. Całość zakończy, jak co roku, masowy przejazd ulicami miasta- Nightskating.

Nightskating to wieczorny przejazd na rolkach ulicami Żor. Jest to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa!

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Miasto Żory. Na terenie skateparku i terenów rekreacyjnych w Parku Cegielnia od godziny 18:00 będzie można obejrzeć pokazy oraz wziąć udział w warsztatach z jazdy ekstremalnej i slalomu na rolkach. Warsztaty prowadzone będą na skateparku przez wielokrotnego Mistrza Polski Tomka Przybylika oraz Krystiana Zarzecznego z teamu Hedonskate. Jazdy slalomowej i podstaw uczyć będą natomiast profesjonalni instruktorzy Kamil Motyka i Dariusz Kowalik ze szkoły rolkowej Inline Academy.

Wszystkim uczestnikom zalecany jest kask oraz komplet ochraniaczy, a także umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach.Pokazy i warsztaty rozpoczną się o 18:00, a nocny przejazd ulicami miasta o 20:00 i zakończy o 22:00- jego trasa powiedzie przez ulicę Miłą, Folwarecką, Pałki, Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, Huloki, Kościuszki, Osińską, al. Zjednoczonej Europy, Okrężną, Wodzisławską i Folwarecką- zakończy na trasie rolkowej w Parku Cegielnia.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a w trakcie dostępna będzie również bezpłatnie wypożyczalnia rolek Powerslide. Uczestnicy imprezy otrzymają też pamiątkową koszulkę Nightskating.

info: zory.pl