TRAGICZNY WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

TRAGICZNY WYPADEK Z UDZIAŁEM ROWERZYSTY. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

Jastrzębscy kryminalni pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 60-letni kierujący samochodem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa 85-letniemu rowerzyście, poruszającemu się drogą dla rowerów. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada z ulicą Mazurowiec. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący volkswagenem transporterem 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadący w kierunku ulicy Zdrojowej oraz 85-letni rowerzysta poruszający się drogą dla rowerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 85-latka, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono materiały dowodowe. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny i dokładne okoliczności drogowej tragedii.

To niestety kolejny wypadek śmiertelny na jastrzębskich drogach. Apelujemy, by w ten jesienno-zimowy okres kierowcy zmienili technikę jazdy, mając na względzie przede wszystkim panujące warunki oraz bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie szczególnego skupienia na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i kierujący jednośladami.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *