Trójkąt Bermudzki

Trójkąt Bermudzki

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że temat jest to dość oklepany, a jednak w ciąż żywy… Gdyby tak zagłębić się w internet można znaleźć mnóstwo ciekawostek i domysłów na temat tego miejsca, które jak się okazuje, wcale nie ma jednego, stałego i określonego zarysu.

Dla przypomnienia

Trójką Bermudzki jest to określenie regionu Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Bermudów, uważa się, że jest to miejsce, w którym dzieje się wiele tajemniczych rzeczy, takich jak zniknięcie statków i samolotów. Niektórzy uważają nawet, że wszystko, co się tam dzieje, nie jest zgodne z prawem fizyki.

Historie związane z tym miejscem

W 1945 roku, dokładnie 5 grudnia, Słynny Lot 19 (pięć TBF Avengers) został stracony z czternastoma lotnikami, właśnie obok Florydy. Zdarzenie zostało opisane w amerykańskiej gazecie „American Legion”, jednak autor artykułu nie był w stanie wyjaśnić, co się stało w tym czasie.

Już Krzysztof Kolumb, zaobserwował tajemnicze światła w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego.


Ponad 1000 statków, samolotów i łodzi zniknęło w ciągu 100 lat. Jednym ze znanych było zniknięcie USS Cyclops, gdy w 1918 roku statek opuścił Barbados do Wirginii z 300 osobami na pokładzie.

Teoria kryształowej piramidy

Naukowiec Verlag Meyer stwierdził, że na dnie Trójkąta Bermudzkiego znajduje się kryształowa piramida, w której są wejścia, przez które przepływa woda, a ona powoduje wysokie fale.

Jednak ile prawdopodobieństwa jest w tych słowach…?

Znacznie bardziej wiarygodne zdaje się stwierdzenie, że duże ilości metanu są uwięzione tysiące stóp pod dnem morskim, a jeżeli zostanie on uwolniony, gęstość wody w tym obszarze znacznie się zmniejsza, wtedy spieniona woda nie zapewnia już pływalności wymaganej do utrzymania statku na powierzchni.

Naukowcy z 2018 roku

W sierpniu 2018 roku naukowcy z Wielkiej Brytanii tchnęli nowe życie w tę sprawę. Zauważyli oni tworzenie dziwnych sześciokątnych chmur z prostymi krawędziami nad Trójkątem Bermudzkim. Jest to nietypowe i rzadkie zjawisko. Meteorolodzy potwierdzają to, a w dowód pokazuję zdjęcia satelitarne i dodają, że są to zjawiska jak bomby powietrzne. Bomby powietrzne mogą wystrzeliwać i wysyłać wiatry do oceanu pod nim z prędkością do 170 mil na godzinę, co może być niebezpieczne dla samolotów lub statków przechodzących przez nią.

Ciekawe czy tajemnica tego miejsca zostanie odkryta, a jeśli tak, to która z tych teorii była temu najbliższa…?

autor: Vanessa Wójciak

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *