URBANOWICZ - SNAJPER NR 1!

URBANOWICZ - SNAJPER NR 1!

Miło nam poinformować, iż za sprawą bramek zdobytych w niedzielnym derbowym starciu z GKS Katowice nasz kapitan Maciej Urbanowicz objął prowadzenie w tabeli ekstraligowych strzelców wszech czasów JKH GKS Jastrzębie! Przepiękne trafienia na 2:1 z 35. minuty oraz na 3:1 z 53. minuty były zarazem jego 149. i 150. golem w historii występów w naszym klubie. Oznacza to, że wczoraj mieliśmy do czynienia z podwójnym jubileuszem. Gratulujemy, Kapitanie!

Przed meczem z GKS Katowice Maciej Urbanowicz zajmował w tejże klasyfikacji wybitnych snajperów ekipy z Jastora drugą lokatę, ustępując o jedno trafienie Mateuszowi Danielukowi, który w latach 2008-2016 zdobył dla ekstraligowego JKH GKS Jastrzębie 149 bramek. Aktualnie „Urban” wyprzedza popularnego „Burka” o jednego gola.

Jak skrupulatnie wyliczył nasz niezastąpiony archiwista Krzysztof Gorczyca, kolejne lokaty w tym zaszczytnym gronie zajmują Petr Lipina (127), Richard Bordowski (115), Leszek Laszkiewicz (107) i Richard Kral (102). Można przyjąć, że Maciej Urbanowicz jeszcze wyśrubuje swój rekordowy wyczyn, czego oczywiście z całego serca mu życzymy!

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *