UTRZYMAĆ INAUGURACYJNĄ PASSĘ

UTRZYMAĆ INAUGURACYJNĄ PASSĘ

Dzisiejsza Prezentacja Drużyny JKH GKS Jastrzębie nie odbywa się w próżni. 11 września 2020 roku kibice naszego zespołu zobaczą ekipę trenera Roberta Kalabera w boju o punkty po raz pierwszy od… sześciu miesięcy! Rywalem naszego zespołu będzie Zagłębie Sosnowiec, a zawodnicy obu ekip ruszą do walki zaraz po naszej Prezentacji. Dodajmy, że z drużyną gości na Jastor przyjedzie Tomasz Kulas, którego żadnemu jastrzębskiemu kibicowi przedstawiać nie trzeba.

Jak skrupulatnie wyliczył nasz klubowy statystyk-archiwista Krzysztof Gorczyca, przed nami już trzynasty z rzędu, a czternasty ogólnie sezon jastrzębskich hokeistów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W ramach rozgrywek elity nasz zespół rozegrał 634 mecze, spośród których wygrał 342 i przegrał 291. Ekipa z Jastora strzeliła dotychczas 2208 goli, tracąc 1804. Dodajmy, że sezon 2020/2021 jest siódmym z kolei, w którym na ławce trenerskiej zasiada Robert Kalaber. Oznacza to, że Słowak pracuje w ekstraligowym JKH GKS dłużej, aniżeli wszyscy pozostali trenerzy razem wzięci.

Kadra JKH GKS Jastrzębie na sezon 2020/2021 składa się z 28 zawodników, spośród których połowę stanowią wychowankowie. Z kolei ośmiu to obcokrajowcy – czterech Czechów, dwóch Słowaków, jeden Łotysz i jeden Kanadyjczyk. Tym ostatnim jest Zack (Zackary) Phillips, pierwszy przedstawiciel ojczyzny hokeja w naszym klubie w jego historii. Jak wyliczył Gorczyca, średni wiek naszych hokeistów do 25,3 lat, średni wzrost – 182,9 cm, zaś średnia waga – 84,3 kg.

Mecz z Zagłębiem Sosnowiec dopisujemy do listy trzynastu pojedynków inauguracyjnych. Dotychczas na rozpoczęcie sezonu ligowego na najwyższym szczeblu w Polsce zanotowaliśmy siedem wygranych i sześć porażek, przy czym od sezonu 2015/2016 na starcie nieprzerwanie notujemy zwycięstwa. Bilans spotkań z Zagłębiem przedstawia poniższe zestawienie. Warto przy tym wiedzieć, iż Zagłębie nie zdobyło Jastora od… 22 stycznia 2010 roku, kiedy to pojedynek zakończył się wynikiem 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), a gole dla JKH GKS zdobywali Jakub Radwan i Damian Kiełbasa. W tamtym spotkaniu po naszej stronie zagrali Maciej Urbanowicz, Kamil Górny, Mateusz Bryk i Tomasz Kulas, którego tym razem zobaczymy po drugiej stronie tafli.

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *