W JANOWIE ZGODNIE Z PLANEM

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pewnie i zgodnie z planem pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 6:1 (4:0, 1:1, 1:0). Wynik derbowego pojedynku można było uznać za rozstrzygnięty już po pierwszej tercji, po której goście prowadzili czterema golami. Dzięki trzem punktom na Jantorze jastrzębianie utrzymali pozycję lidera ekstraligi.

Zwycięstwo naszego zespołu ani przez moment nie było zagrożone. Wynik otworzył już w 2. minucie Dominik Paś, który „napoczął” gospodarzy ładnym uderzeniem z dystansu. Niebawem rezultat podwyższyli Martin Kasperlik i ponownie Paś, zaś strzelaninę po kwadransie zakończył Maciej Urbanowicz. 

W drugiej odsłonie podopieczni Jacka Szopińskiego mieli nieco więcej z gry, co było efektem „zwolnienia tempa” przez JKH GKS. Wprawdzie Naprzód najpierw zmarnował podwójną przewagę, ale w końcu w 34. minucie zdobył bramkę, która w ostatecznym rozrachunku okazała się trafieniem honorowym. Lider natychmiast wrzucił wyższy bieg i jeszcze przed przerwą za sprawą strzału spod niebieskiej Jakuba Michałowskiego podwyższył prowadzenie, zaś w tuż po niej wynik ustalił Maciej Urbanowicz. W końcówce zawodów na tafli zrobiło się nieco bardziej nerwowo, ale nie wpłynęło to na losy pojedynku.

Teraz przed naszym zespołem kilka dni przerwy, bowiem kapitalnie zapowiadający się wyjazdowy hit z GKS Tychy odbędzie się dopiero w niedzielę. Natomiast na Jastorze widzimy się za tydzień na pojedynku z Comarch Cracovią.

22 października 2019, Janów, 19:00
KS Naprzód Janów – JKH GKS Jastrzębie 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
0:1 Paś (Górny, Radzieńciak) 01:38 
0:2 Kasperlik (R. Nalewajka) 07:18 
0:3 Paś (Michałowski, Wróbel) 11:30 
0:4 Urbanowicz (Sawicki, Jabornik) 14:45 5/4 
1:4 Sarna (Niedźwiedź, Rybak) 33:55 
1:5 Michałowski (Kasperlik , Kulas) 38:24 
1:6 Urbanowicz (Jass, Kasperlik) 43:11 

KS Naprzód Janów: Bernard – Wąsiński, Syrojeżkin, Kondraszow, Paczkowski – Bodora, Stępień, Piper, Rajski, Kapłon – Sarna, Krokosz, Rybak, Skrodziuk, Ksiondz – Wróbel, Pohl, Niedźwiedź.

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jabornik, Jass, Urbanowicz, Sawicki, Kasperlik – Górny, Radzieńciak, Sołtys, Paś, Wróbel – Gimiński, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka – Chorążyczewski, Pelaczyk, Kulas.

Strzały: 22 – 48 / Kary: 12 – 22 / Widzów: 150.
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Paweł Pomorzewski (główni) oraz Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi).

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.