W piątek będzie lepiej

W piątek będzie lepiej

Nie minęły jeszcze emocje związane z czwartkowym pojedynkiem z Energą Toruń, a przed nami już kolejne starcie z drużyną z dalekiej północy – Lotosem PKH Gdańsk. Będzie to ostatni domowy mecz JKH GKS Jastrzębie przed fazą play-off. Jeśli podopieczni Roberta Kalabera zdobędą trzy punkty, to nic i nikt nie odbierze im już podium po rundzie zasadniczej. Zapraszamy na Jastor i liczymy, że trybuny poniosą nasz zespół do zwycięstwa!

Wczorajsze spotkanie z Energą przekonało nas, że drużyny teoretycznie grające już tylko „o pietruszkę” nie położą się na tafli Jastora. Gdańszczanie są już pewni siódmego miejsca i walki o półfinał z wicemistrzem fazy zasadniczej, ale możemy być pewni, że nie odpuszczą. Dość przypomnieć, że w statystyce wyjazdowych meczów drużyna trenera Marka Ziętary jest wiceliderem. Boleśnie przekonaliśmy się o tym w listopadzie, gdy przegraliśmy na własnej tafli 3:4 mimo prowadzenia 3:0. O bramce Tomasza Pastryka (naszego wychowanka) zdobytej strzałem z połowy tafli, nawet nie chcemy wspominać…

Jednak mimo przeciętnego występu przeciw Enerdze trener Robert Kalaber zachowuje optymizm. – Nie wiem, czy mecz z Gdańskiem będzie podobny. Jestem jednak pewien, że zagramy lepiej niż w czwartek. Przerwa w rozgrywkach zrobiła swoje. Niektórzy zawodnicy zaliczyli tylko jeden trening z drużyną i mówię tu o naszych kadrowiczach. Przecież pracowaliśmy bez nich przez dziesięć dni. Po takiej przerwie powrót do meczów ligowych nie jest łatwy. Osobiście liczę, że mecz z Toruniem „zaprocentuje” w piątkowym pojedynku przeciw Lotosowi. Jestem przekonany, że będziemy skuteczniejsi i lepiej „rozegrani” niż goście, dla których będzie to z kolei pierwsze spotkanie po pauzie. Oczywiście wiem, że nie będzie łatwo. Jestem jednak pewny, że z naszej strony w piątek będzie lepiej – podkreślił trener Kalaber.

Przypomnijmy, że dla JKH GKS Jastrzębie stawką spotkania jest zapewnienie sobie lokaty na podium. Nasz zespół ma jeszcze nawet szansę na drugie miejsce, ale trudno oczekiwać, aby Unia Oświęcim wypuściła z rąk pozycję wicelidera. Dodajmy, że w niedzielę czeka nas ostatni mecz fazy zasadniczej w Krakowie. Z uwagi na układ tabeli będziemy w piatkowy wieczór nie tylko obserwować zmagania na tafli Jastora, ale też w Oświęcimiu, gdzie Unia podejmie „Pasy”.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *