Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW

W sobotę, 18 maja, na parkingu przed Jastrzębską Spółką Węglową przy Al. Jana Pawła II 4 odbędzie się Wielki Piknik Naukowy dla Rodzin z dziećmi. Będzie to wyjątkowe spotkanie, spotkanie łączące naukę i zabawę. Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik, a przede wszystkim najmłodsi (w KAŻDYM wieku) znaleźli coś dla siebie.

W programie przewidziano wyjątkowo dużo atrakcji, między innymi:

• Kilkanaście warsztatów, podczas których będzie można wykonać np. grafikę na torbach wielorazowego użytku, przypinki i magnesy na lodówkę własnego projektu, papier czerpany z kartonów po płynnej żywności, karmniki dla ptaków wykonane z odpadów, biżuterię recyklingową, portfele z kartonów po mleku i sokach, zabawki z papieru itd.
• Wybuchowe pokazy naukowe i warsztaty Ekipy Pana Korka. W ich ramach dzieci będą: budować rakiety, „rękawiczkofony”, będą mogły zobaczyć swój głos, przetestować łoże fakira czy stać się przez chwilę ludzką baterią. Tematyka eksperymentów będzie szeroka: ciekły azot, powietrze, woda, ciśnienie oraz elektryczność. Na osobnym stanowisku czekać będą eksperymenty z chemii…
• Wystawa ponad 20 interaktywnych eksponatów obrazujących zasady fizyki i prawa natury: rowerki – generatory prądu, peryskop, model telegrafu, złudzenia optyczne, kalejdoskop i inne.
• Warsztaty z robotyki (Lego technic oraz walki robotów).
• Pokaz dziecięcej mody recyklingowej – uczestnicy sami wykonują swoje stroje.
• Kącik z drewnianymi zabawkami i setkami klocków, układanek, łamigłówek dla najmłodszych.
• Strefa budowniczego (ponad 100m2 klockowiska)
• Wystawa „Pułapki umysłu”, która przykuje uwagę nawet najstarszych odwiedzających.
• Wielkie bańki mydlane malowanie buziek, liczne animacje ruchowe i taneczne oraz mnóstwo konkursów z nagrodami!

Impreza będzie trwała od godz.10:00 do 17:00. Wstęp wolny! W przypadku gorszej pogody – większość atrakcji odbędzie się w halach namiotowych! Partnerem medialnym Pikniku będzie National Geographic Kids. Organizatorem jest firma JSW S.A., która realizuje ten projekt w ramach CSR (działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu) – wierząc, że jednym z kluczowych jej celów jest promocja edukacji oraz talentów wśród lokalnej społeczności. Piknik będzie też inauguracją projektu konkursowego realizowanego zarówno lokalnie jak w całej Polsce. Do zobaczenia na Pikniku!

Zapraszamy również do Klubowej’62, gdzie w weekend RZĄDZĄ DZIECIAKI! W sobotę zapraszamy na godzinę 14:00 na minimecz DOROŚLI vs. DZIECIAKI. Od godziny 11:00 do 19:00 wszyscy mali klienci będą mogli także skorzystać z dmuchanego zamku. Podobnie jak w niedzielę, również od 11:00 do 19:00, a oprócz tego będą także warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy w ogródku. Zapraszamy!

Źródło: GKS Jastrzębie