Wybory korespondencyjne tylko dla chętnych

Wybory korespondencyjne tylko dla chętnych

Jastrzębie-Zdrój nie znalazło się na liście gmin, w których głosowanie w wyborach prezydenckich odbywać się będzie jedynie korespondencyjnie.

Oznacza to, że z takiego trybu korzystać będą jedynie wyborcy, którzy zadeklarują taką wolę. Pozostali mogą oddać swój głos w lokalach wyborczych.

Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, do głosowania korespondencyjnego w tej chwili mogą zapisać się już tylko osoby znajdujące się w kwarantannie. W takim przypadku obowiązują dwa terminy:

  • do dnia 23 czerwca 2020 r. – przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych (w rozumieniu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi);
  • do dnia 26 czerwca 2020 r. – przez wyborców, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 23 czerwca 2020 r.

Wybory w trybie wyłącznie korespondencyjnym odbędą się w dwóch polskich gminach: w Marklowicach oraz Baranowie w województwie wielkopolskim.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *