[ZAPOWIEDŹ] Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie

[ZAPOWIEDŹ] Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie

To może być najważniejszy mecz GKS-u Jastrzębie w bieżącym sezonie. W czwartkowy wieczór w meczu 32. kolejki zmierzymy się na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz.

Olimpia, podobnie jak GKS Jastrzębie, notuje w ostatnich tygodniach fatalne wyniki. Cztery ostatnie spotkanie to porażki, a trzy punkty zespół Olimpii zdobył ostatnio 20 czerwca, wygrywając na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:0. Na własnym terenie grudziądzanie na wygraną czekają jeszcze dłużej, bo niemal osiem miesięcy. Jeszcze w poprzednim roku, w listopadzie, pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1, od tego czasu przegrywając w Grudziądzu pięć kolejnych spotkań.

To wszystko spowodowało, że Olimpia, która dobrze rozpoczęła sezon, przez długi czas znajdując się w górnej połowie tabeli, spadła na miejsce spadkowe. Aktualnie z 38. punktami zajmuje 16. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Taki sam dorobek punktowy ma GKS Jastrzębie, ale zwycięstwo w pierwszym spotkaniu powoduje, że zajmujemy wyższe miejsce w tabeli. Biorąc pod uwagę, że do zakończenia sezonu po czwartkowym spotkaniu zostaną zaledwie dwa mecze, zwycięzcy tego starcia zrobią ogromny krok w stronę utrzymania na zapleczu ekstraklasy.

Dwa ostatnie spotkania przeciwko Olimpii zakończyły się po naszej myśli. W październiku przy Harcerskiej zwyciężyliśmy 2:0, a na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Bartosz Jaroszek i Damian Tront po rzucie karnym. Wcześniej z Olimpią rywalizowaliśmy w 2016 roku w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski i także wygraliśmy, wtedy jako trzecioligowiec. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Daniel Szczepan. W kadrze GKS-u Jastrzębie znajduje się aktualnie ośmiu zawodników, którzy grali w tamtym spotkaniu.

Nie ma wątpliwości, że w Grudziądzu czeka nas spotkanie o ogromnym znaczeniu dla końcowego układu tabeli oraz przyszłości obu zespołów. Mamy nadzieję, że pod wodzą trenera Pawła Ściebury, który miał kolejnych kilka dni na przygotowanie zespołu, nasz zespół wróci do Jastrzębia- Zdroju bogatszy o trzy punkty.

Kurs w Fortunie na to, że GKS Jastrzębie wygra, wynosi 2.72.

32. kolejka Fortuna 1 Ligi
Olimpia Grudziądz – GKS Jastrzębie
Czwartek, 16 lipca, godz. 20:40, Stadion Miejski w Grudziądzu

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

źródło: GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *