ZAREAGOWAŁ – NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY

ZAREAGOWAŁ – NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY

Dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z wydziału ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 58-letni jastrzębianin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, kilka około godziny 14.30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w kierunku osiedla Przyjaźń. Świadkowie, którzy widzieli, jak kierujący samochodem dacia w trakcie otwierania drzwi swojego pojazdu uderzył w zaparkowany pojazd, po czym odjechał z tego miejsca. Mundurowi po numerach rejestracyjnych ustalili miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Niestety w mieszkaniu nikogo nie zastano, gdy stróże prawa wychodzili z budynku wielorodzinnego, zauważyli mężczyznę o podanym przez świadków rysopisie. W trakcie legitymowania potwierdził się fakt, iż jest to właściciel daci, a jeden ze świadków rozpoznał go jako kierującego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i natychmiast powiadomili policjantów. Zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *