Zdobyć Unijną twierdzę!

Zdobyć Unijną twierdzę!

Po zakończonym porażką starciu z GKS Tychy przed hokeistami JKH GKS Jastrzębie kolejne niezwykle trudne zadanie. W niedzielny wieczór nasz zespół skrzyżuje na wyjeździe kije z wiceliderem, Unią Oświęcim. Ekipa trenera Nika Zupancicia uczyniła w listopadzie, grudniu i styczniu twierdzę ze swojego lodowiska, na którym w ciągu ostatnich trzech miesięcy przegrała zaledwie dwa razy, odnosząc zarazem aż dwanaście zwycięstw!

Dla obu drużyn niedzielny mecz będzie pojedynkiem „o sześć punktów”. Unici powalczą o „oderwanie się” od goniących ich jastrzębian (przypomnijmy, że JKH GKS ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Energą Toruń), natomiast podopieczni Roberta Kalabera będą starać się odrobić stratę do świetnie finiszującego zespołu z Oświęcimia i tym samym pozostać w walce o co najmniej drugą lokatę po fazie zasadniczej. Trzeba dodać, że dla Unii spotkanie będzie także szansą do rewanżu za porażkę w finale Pucharu Polski.

Statystyka pojedynków jastrzębsko-oświęcimskich na przestrzeni lat 2014-2019 wyraźnie wskazuje, że to nasz zespół powinien być faworytem rywalizacji. Dość powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich pięciu lat JKH GKS wygrywał przy Chemików trzynastokrotnie, ponosząc zaledwie trzy porażki. Jednak tamte starcia to już historia, bowiem pod wodzą Zupancicia Unia to już zupełnie inna ekipa niż jeszcze w poprzednim sezonie. Słoweński zaciąg okazał się być niezwykle poważnym wzmocnieniem biało-niebieskich.

Do niedzielnego pojedynku jastrzębianie przystąpią w niemal pełnym składzie, przy czym decyzja w sprawie występów Jesse Rohtli i Arkadiusza Kostka będzie należała do sztabu szkoleniowego. Ponadto cieszyć musi powrót na taflę Radosława Sawickiego, którego oglądaliśmy w akcji już w piątkowych derbach z GKS Tychy.

Przy tej okazji przypomnijmy, że w kolejnych dwóch pojedynkach podopieczni Kalabera będą grali na Jastorze kolejno z Naprzodem Janów i Podhalem Nowy Targ.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *