DECEMBER 9, 2022
GÓRNICZE SPRAWY

Nowy samochód bojowy dla knurowskich strażaków

post-img

Nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy otrzymali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie. Jego zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW oraz samorządów. Nowy wóz bojowy na platformie samochodu Scania zastąpił blisko 20-letniego Jelcza.

– Bez pomocy samorządów i Fundacji JSW nie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup tak nowoczesnego wozu bojowego, którego wartość znacznie przekracza milion złotych. Jest on pierwszym od kilkunastu lat nowym samochodem bojowym, jaki trafił do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Knurowie. To ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na miarę XXI wieku. Jest doskonale wyposażony, szybki, ergonomiczny i bezpieczny, a jego zakup wpłynie na gotowość operacyjną jednostki. Dzięki niemu będziemy mogli szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia i profesjonalnie udzielić pomocy – podkreśla zalety nowego pojazdu st. brygadier Roman Klecha, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Nowy wóz już wyjeżdża do akcji, a jego poprzednik trafił do OSP. Nowoczesny samochód gaśniczy to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Jego zakup jest sukcesem, którego wszyscy jesteśmy beneficjentami. Finansowa współpraca przy tym projekcie, jest doskonałym przykładem tego, jak wiele możemy osiągnąć, kiedy połączymy działania lokalnych samorządów z Fundacją JSW i jej fundatorem, Jastrzębską Spółką Węglową – mówi Leszek Żogała, wójt Gierałtowic.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic