DECEMBER 9, 2022
PUBLICYSTYKA

III edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych rozstrzygnięta

post-img

Premier ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanej do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y

Z tej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skorzysta ponad 1300 gmin w Polsce, które otrzymają w sumie 4 miliardy złotych.

–  Krok po kroku będziemy prowadzić naszą politykę społeczną i solidarnościową. Ona nie służy tylko wielkim miastom, ona służy mniejszym miastom i terenom wiejskim ­– tam przeznaczamy ogromne środki pochodzące z naprawy finansów publicznych – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas ogłoszenia wyników.

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - https://www.gov.pl/web/premier/edycja-nr-3.

/z wykorzystaniem materiałów KPRM/

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic