Prawie 650 tysięcy złotych dla jastrzębskich sportowców! Prezydent Michał Urgoł nagrodził mistrzów
Były wybitne wyniki na torach, lodowiskach, boiskach i ringach – są też zasłużone nagrody. Zarządzeniem prezydenta Jastrzębia-Zdroju, Michała Urgoła, zawodnicy oraz trenerzy, którzy w ubiegłym roku sięgali po najwyższe laury, otrzymali finansowe wyrazy uznania. Łącznie z budżetu miasta na ten cel popłynęła imponująca kwota 648.950,00 zł.
Zgodnie z oficjalnym zarządzeniem włodarza miasta z dnia 12 czerwca 2026 roku, magistrat uhonorował sportowców za ich spektakularne osiągnięcia oraz trenerów, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych we flagowych dyscyplinach na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Jastrzębie-Zdrój po raz kolejny udowadnia, że jest silnym punktem na sportowej mapie Polski.
Hokejowa i siatkarska elita z nagrodami
Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć przedstawicieli dyscyplin, które rozpalają serca lokalnych kibiców do czerwoności.
-
JKH GKS Jastrzębie: Hokeiści pierwszej drużyny odebrali nagrody za wywalczenie brązowych medali Mistrzostw Polski (kwoty rzędu 2,8 – 3,5 tys. zł) oraz za zdobycie prestiżowego Pucharu Polski (po 2,5 tys. zł). Powody do dumy dali również juniorzy jastrzębskiego klubu, którzy za tytuł wicemistrzów kraju zostali uhonorowani kwotami od 1,6 do 2 tys. zł.
-
Jastrzębski Węgiel S.A.: Seniorska drużyna siatkarzy otrzymała nagrody w wysokości po 2,5 tys. zł za zeszłoroczne sięgnięcie po Puchar Polski. Finansowe gratyfikacje trafiły także do utalentowanych juniorów i młodzików, którzy przywieźli medale z młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Szczególne, dodatkowe premie za wybitne osiągnięcia w barwach narodowych i medale Mistrzostw Świata odebrali reprezentanci kraju: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Maksymilian Granieczny, Jakub Popiwczak oraz Jakub Szczurowski i Cezary Ślusarz.
Laury dla pozostałych dyscyplin i cenne awanse
Jastrzębski sport to jednak nie tylko hokej i siatkówka. Miejski budżet wsparł szeroką rzeszę zawodników reprezentujących sporty indywidualne oraz walkę o ligowe punkty w innych sektorach. Za medale zdobywane na imprezach rangi ogólnopolskiej i europejskiej nagrodzeni zostali reprezentanci oraz szkoleniowcy następujących klubów:
-
Klub Jazdy Figurowej Loop Jastrzębie
-
KS Nautilus Jastrzębie
-
Bokserski Klub Sportowy Jastrzębie
-
Klub Sportowy Jastrzębie-Borynia
-
Stowarzyszenie MTB Pressing Team
-
Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Athletic Jastrzębie
-
Uczniowski Klub Sportowy Pionier
Warto również podkreślić sukcesy strategiczne – nagrody za wywalczone awanse do wyższych klas rozgrywkowych odebrali zawodnicy i trenerzy Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego oraz UKS Pionier.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy determinacji i dziękujemy za doskonałą promocję Jastrzębia-Zdroju!
Autor: Damian Skupień
redakcja jas24info
-
#Jastrzębie-Zdrój, #Michał Urgoł, #nagrody dla sportowców Jastrzębie, #JKH GKS Jastrzębie, #Jastrzębski Węgiel, #sport w Jastrzębiu, #nagrody prezydenta miasta, #Damian Skupień

