DECEMBER 9, 2022
AKTUALNOŚCI

Prezydent Michał Urgoł nagrodził mistrzów

post-img

Prawie 650 tysięcy złotych dla jastrzębskich sportowców! Prezydent Michał Urgoł nagrodził mistrzów

Były wybitne wyniki na torach, lodowiskach, boiskach i ringach – są też zasłużone nagrody. Zarządzeniem prezydenta Jastrzębia-Zdroju, Michała Urgoła, zawodnicy oraz trenerzy, którzy w ubiegłym roku sięgali po najwyższe laury, otrzymali finansowe wyrazy uznania. Łącznie z budżetu miasta na ten cel popłynęła imponująca kwota 648.950,00 zł.

Zgodnie z oficjalnym zarządzeniem włodarza miasta z dnia 12 czerwca 2026 roku, magistrat uhonorował sportowców za ich spektakularne osiągnięcia oraz trenerów, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych we flagowych dyscyplinach na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Jastrzębie-Zdrój po raz kolejny udowadnia, że jest silnym punktem na sportowej mapie Polski.

Hokejowa i siatkarska elita z nagrodami

Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć przedstawicieli dyscyplin, które rozpalają serca lokalnych kibiców do czerwoności.

  • JKH GKS Jastrzębie: Hokeiści pierwszej drużyny odebrali nagrody za wywalczenie brązowych medali Mistrzostw Polski (kwoty rzędu 2,8 – 3,5 tys. zł) oraz za zdobycie prestiżowego Pucharu Polski (po 2,5 tys. zł). Powody do dumy dali również juniorzy jastrzębskiego klubu, którzy za tytuł wicemistrzów kraju zostali uhonorowani kwotami od 1,6 do 2 tys. zł.

  • Jastrzębski Węgiel S.A.: Seniorska drużyna siatkarzy otrzymała nagrody w wysokości po 2,5 tys. zł za zeszłoroczne sięgnięcie po Puchar Polski. Finansowe gratyfikacje trafiły także do utalentowanych juniorów i młodzików, którzy przywieźli medale z młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Szczególne, dodatkowe premie za wybitne osiągnięcia w barwach narodowych i medale Mistrzostw Świata odebrali reprezentanci kraju: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Maksymilian Granieczny, Jakub Popiwczak oraz Jakub Szczurowski i Cezary Ślusarz.

Laury dla pozostałych dyscyplin i cenne awanse

Jastrzębski sport to jednak nie tylko hokej i siatkówka. Miejski budżet wsparł szeroką rzeszę zawodników reprezentujących sporty indywidualne oraz walkę o ligowe punkty w innych sektorach. Za medale zdobywane na imprezach rangi ogólnopolskiej i europejskiej nagrodzeni zostali reprezentanci oraz szkoleniowcy następujących klubów:

  • Klub Jazdy Figurowej Loop Jastrzębie

  • KS Nautilus Jastrzębie

  • Bokserski Klub Sportowy Jastrzębie

  • Klub Sportowy Jastrzębie-Borynia

  • Stowarzyszenie MTB Pressing Team

  • Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Athletic Jastrzębie

  • Uczniowski Klub Sportowy Pionier

Warto również podkreślić sukcesy strategiczne – nagrody za wywalczone awanse do wyższych klas rozgrywkowych odebrali zawodnicy i trenerzy Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego oraz UKS Pionier.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy determinacji i dziękujemy za doskonałą promocję Jastrzębia-Zdroju!

Autor: Damian Skupień

redakcja jas24info

  • #Jastrzębie-Zdrój, #Michał Urgoł, #nagrody dla sportowców Jastrzębie, #JKH GKS Jastrzębie, #Jastrzębski Węgiel, #sport w Jastrzębiu, #nagrody prezydenta miasta, #Damian Skupień

 

 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic