DECEMBER 9, 2022
SPORT

Tervetuloa, Olli-Petteri

post-img

Miło nam poinformować, iż fiński defensor Olli-Petteri Viinikainen będzie w sezonie 2022/23 reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie. 24-letni zawodnik ma za sobą debiut w ekstraklasie Suomi (Liiga), choć najwięcej doświadczenia zebrał na jej zapleczu (Mestis). Viinikainen zastąpi w kadrze naszego klubu Łotysza Gvido Jansonsa.

Zmiana w zestawieniu ekipy trenera Roberta Kalabera została wymuszona urazem Gvido Jansonsa. - Okazało się, że Gvido ma kłopoty zdrowotne, które na dłużej wykluczą go z gry. W związku z tym byliśmy zmuszeni znaleźć jego następcę, a nasz wybór padł na Olli-Petteriego. Jestem przekonany, że Viinikainen wraz z Markusem Korkiakoskim stworzą mocną fińską kolonię w JKH GKS - wyjaśnił dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz.

Olli-Petteri Viinikainen urodził się 14 czerwca 1998 roku w Uurainen niedaleko Jyvaskyla. I to właśnie w klubie z tego miasta (JYP) rozpoczął swoją przygodę z hokejem, zdobywając z tą ekipą w minionej dekadzie medale w rywalizacji młodzieżowej. W sezonie 2017/18 było mu dane zadebiutować w barwach macierzystego klubu w Liidze, zaś w kolejnych dwóch - dołożyć do ekstraklasowego dorobku w sumie kilkanaście spotkań, uwieńczonych golem i asystą.

Najwięcej doświadczenia Olli-Petteri Viinikainen zdobywał jednak w Mestis, czyli zapleczu Liigi, gdzie na zasadzie wypożyczenia występował w klubie z Keuruu, KeuPa HT. Sezon 2020/21 spędził w Koo-Vee Tampere, zaś w minionych rozgrywkach ponownie zagrał w KeuPa HT. W sumie w Mestis rozegrał niemal sto czterdzieści meczów, zaliczając ćwierć setki punktów za dziewięć goli i szesnaście asyst.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic