DECEMBER 9, 2022
SPORT

GKS Jastrzębie 2-1 Motor Lublin

post-img

W meczu 4. kolejki eWinner 2. Ligi pokonujemy przy Harcerskiej Motor Lublin 2:1! Oba gole dla GKS-u Jastrzębie zdobył Daniel Stanclik.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie wolnym, który skutecznie z bliska wykończył Przemysław Szarek. W kolejnych minutach przyjezdni w dalszym ciągu byli stroną dominującą, lecz albo dobrze interweniował Drazik, albo uderzenia lublinian były niecelne.

Nasza drużyna do głosu doszła w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy, kiedy to Budzyński najpierw dobrze interweniował po główce Kawuli, a następnie strzał Stanclika trafił w boczną siatkę. Nasz napastnik po chwili miał kolejną szansę, której nie zmarnował, pokonując golkipera Motoru w sytuacji sam na sam. Jeszcze w pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po jednej sytuacji, lecz do przerwy utrzymał się wynik 1:1.

Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Daniel Stanclik, który pewnie wykorzystał rzut karny. Na słowa uznania zasługuje w tej sytuacji Szymon Gołuch, który pognał do bezpańskiej piłki i w narożniku pola karnego został sfaulowany przez Budzyńskiego. Goście mogli odpowiedzieć dziesięć minut później, jednak Ceglarz uderzył nad bramką. W 72. minucie szansę na hat-tricka miał Stanclik, jednak uderzył z powietrza nad bramką. Z kolei w 77. minucie celnie uderzali goście, a konkretnie Kashay, lecz Drazik nie miał problemów z interwencją.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie w sytuacji strzeleckiej, tym razem po rzucie rożnym, znalazł się Stanclik, który główkował obok bramki. Przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania w 82. minucie, ale świetną interwencją po uderzeniu głową jednego z rywali popisał się Drazik, ratując nas przed stratą gola. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i dopisujemy do swojego konta drugie w tym sezonie trzy punkty!

6 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Motor Lublin 2:1 (1:1)
0:1 - Przemysław Szarek 7’
1:1 - Daniel Stanclik 41’
2:1 – Daniel Stanclik 54’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (60. Kamil Jadach), Natan Wysiński (60. Daniel Szymczak), Dawid Szkudlarek (33. Dominik Klimkiewicz), Daniel Stanclik, Szymon Gołuch.

Motor Lublin: Paweł Budzyński - Kamil Rozmus (74. Michał Żebrakowski), Przemysław Szarek, Piotr Kusiński (46. Marcel Gąsior), Mariusz Rybicki (46. Piotr Ceglarz), Rafał Król (k), Ezana Kashay (80. Damian Sędzikowski), Maksymilian Cichocki, Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Leszek Jagodziński (74. Szymon Chomicz).

Sędzia: Dmytro Krywuszkin
Żółte kartki: Szkudlarek, Lech (GKS) oraz Rozmus, Budzyński (Motor).
Widzów: 1405.

źródło:GKSJastrzebie