DECEMBER 9, 2022
SPORT

W pełnym ogniu przygotowań

post-img

Przed hokeistami JKH GKS Jastrzębie bardzo intensywny tydzień, bowiem od wtorku do soboty nasz zespół rozegra trzy mecze w ramach Turnieju o Puchar RT Torax w czeskiej Porubie. "Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania, ponieważ dzięki temu popracujemy m. in. nad kondycją. Przydadzą nam się też dwa dni meczowe z rzędu" - deklaruje trener Robert Kalaber.

W Turnieju o Puchar RT Torax zagrają cztery zespoły. Obok JKH GKS Jastrzębie oraz ekipy gospodarzy w imprezie wystąpią LHK Jestrzabi Prostejov (pol. Prościejów) oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Co ciekawe, nasz zespół jest... obrońcą mistrzowskiego tytułu, bowiem ostatnia pełna edycja zawodów odbyła się w 2019 roku.

Terminarz turnieju
09.08 HC RT Torax Poruba - JKH GKS Jastrzębie
10.08 JKH GKS Jastrzębie - Jestrzabi Prościejów
10.08 HC RT Torax Poruba - Unia Oświęcim
11.08 Unia Oświęcim - Jestrzabi Prościejów
13.08 JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim
13.08 HC RT Torax Poruba - Jestrzabi Prościejów

Dodajmy, że Puchar RT Torax trzykrotnie trafił do Hawirzowa (2012, 2013, 2014), dwa razy do Jastrzębia-Zdroju (2018, 2019) oraz dwukrotnie pozostał w Porubie (2016, 2017). Ponadto w 2015 roku zawody wygrała ekipa z Vitkovic.

Krótko mówiąc, czeka nas bardzo intensywny tydzień. "Intensywność naszej pracy odnosi się głównie do liczby meczów w tym tygodniu. Wiadomo, że treningi swoją drogą, a spotkania - swoją. Na treningach nie da się przepracować wszystkiego. Poza tym dzięki udziałowi w turnieju w Porubie zyskamy sporo materiału do analizy wideo" - potwierdza Robert Kalaber, który poinformował także, iż we wtorek i w środę zagramy bez Dominika Pasia i Markusa Korkiakoskiego. "Chłopcy doznali niegroźnych urazów. Obaj powinni być gotowi do gry na sobotę" - wyjaśnił Słowak.

Warto dodać, że nasz sztab "przepracował" już czwartkowy sparing z HC Frydek-Mistek (3:5). "Uważam, że jak na pierwszy sparing pojedynek z Frydkiem-Mistkiem grany był w bardzo dobrym tempie. Nie będę jednak ukrywał, że problemem dla nas na ten moment przygotowań była nadzwyczaj agresywna gra rywali. Nie radziliśmy sobie w tym aspekcie. Niemniej, to był bardzo przydatny test. Mamy już za sobą konkretną analizę wideo i przedstawiliśmy chłopakom nasze uwagi" - podkreślił Robert Kalaber.

Na koniec uzupełnijmy, że we wtorkowym pojedynku w Porubie naprzeciw siebie staną... dwaj najbardziej utytułowani trenerzy w historii naszego klubu, bowiem po stronie rywali będzie "wicelider" tego zestawienia Jirzi Reznar (wicemistrzostwo i Puchar Polski 2012/13). "Szczerze mówiąc, mamy tyle swoich spraw na głowie, że nie mamy czasu zajmować się taką "rywalizacją" (śmiech). Podejrzewam, że mój kolega Jirzi Reznar jest w analogicznej sytuacji. Mamy swoje zadania do wykonania i to jest dla nas najważniejsze" - podsumował Robert Kalaber.

źródło:jkh

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic