DECEMBER 9, 2022
SPORT

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

post-img

Po ponad dwunastu tygodniach przerwy wicemistrzowie Polski spotkali się na pierwszym treningu wprowadzającym w okres przygotowawczy do sezonu 2022-2023.

 

W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 15 zawodników. Zabrakło reprezentantów Polski: Jakuba Popiwczaka i Tomasza Fornala oraz Francji: Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera, a także nowego trenera Jastrzębskiego Węgla, Marcelo Mendeza. Wszyscy wymienieni przygotowują się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do Mistrzostw Świata.

 

Na pierwszych zajęciach byli obecni: Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Łukasz Wiśniewski, Jurij Gladyr, Dawid Dryja, Jakub Macyra, Rafał Szymura, Kamil Dębski i Maksymilian Granieczny. Pod nieobecność kadrowiczów z naszą drużyną trenować będą adepci Akademii Talentów: Kamil Strzymszok, Dominik Rakowski, Olaf Dzienkowski, Aleksander Piksa i Filip Popiwczak. Z zespołem trenuje też Wojciech Kraj, były zawodnik Akademii Talentów, który jest związany z drużyną uczelnianą z Uniwersytetu McMaster z Hamilton w Kanadzie.

 

Pieczę nad drużyną sprawować będą dotychczasowi przedstawiciele sztabu szkoleniowego w osobach: Leszka Dejewskiego, Bartosza Celadyna i Korneliusza Osmana wraz z nowymi członkami sztabu: asystentem trenera Mendeza - Henrique Furtado oraz trenerem przygotowania motorycznego Federico Baronim. Statystyk Bogdan Szczebak był na inauguracyjnych zajęciach, ale powrócił do Słowenii, gdzie jest członkiem sztabu szkoleniowego tamtejszej reprezentacji i także szykuje się z nią do MŚ 2022.  

 

W planie przygotowań do sezonu Jastrzębski Węgiel ma treningi na własnych obiektach i zajęcia na terenie miejskiego kąpieliska w Jastrzębiu-Zdroju (basen, siatkówka plażowa).

 

W dniach 11-14 sierpnia nasza drużyna weźmie udział w III edycji Letniej Grand Prix PLS na piasku. W pierwszej rundzie rozgrywek nasz zespół zmierzy się ze Stalą Nysa (11.08, godz. 17:45). Zawody zostaną rozegrane w Kompleksie Sportowym Wandy Kraków.

 

Na wrzesień zaplanowano sparingi, prezentację zespołu oraz udział w przedsezonowych turniejach towarzyskich. Plan sparingów/gier kontrolnych przedstawia się następująco:

- 1-2.09 vs. Asseco Resovia Rzeszów (Jastrzębie-Zdrój)

- 9.09. vs. BBTS Bielsko-Biała (Jastrzębie-Zdrój)

- 16-17.09. vs. Cuprum Lubin i GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój?, Katowice)

- 23.09 prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu (Jastrzębie-Zdrój)

- 24-25.09 Tauron Giganci Siatkówki: JW, PGE Skra Bełchatów i dwa kluby tureckie (Twardogóra)

 

Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego z udziałem naszej drużyny zaplanowano na 1 października w Jastrzębiu-Zdroju, a naszym rywalem będzie GKS Katowice.

 

FOTO: Jastrzębski Węgiel/Arkadiusz Modliński

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic