DECEMBER 9, 2022
NASZE MIASTO

Rodzicu, złóż wniosek o Dobry start do końca sierpnia

post-img

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzicu, nie zwlekaj i złóż wniosek o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

– Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln zł dla 2,76 mln uczniów.

– Wyprawka szkolna jest niemałym wydatkiem dla rodziców. Świadczenie „Dobry start” to kolejne rządowe wsparcie, które skierowane jest do polskich rodzin. W województwie śląskim wypłacono już 97 mln zł dla 323 tys. uczniów. „Dobry start” to znakomita inwestycja w edukację uczniów – zaznacza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Co zrobić, by otrzymać świadczenie?

Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:

  • Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
  • Bankowości elektronicznej.

Inwestycja w rozwój i edukację milionów dzieci

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem Dobry start objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

– To wyrównywanie szans i inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Program „Dobry start” już od 2018 r. stanowi ważny element polityki rodzinnej państwa – mówi minister Marlena Maląg.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

 

/na podstawie informacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej/

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic