DECEMBER 9, 2022
NASZE MIASTO

PIŁEŚ? NIE JEDŹ! KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY ZATRZYMANI

post-img

Pomimo naszych apeli wciąż nie brakuje ryzykantów. Nie dość, że sami narażają się na niebezpieczeństwo, to stanowią też poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Każdego dnia policjanci przeprowadzają w naszym mieście wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tym razem jako pierwsza w sobotni poranek na ul. Korfantego w ręce mundurowych wpadła 51-letnia kierująca, która ruszyła w drogę z promilami. Kobieta miała ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierującej uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz, o jej dalszych losach zdecyduje sąd. 

Tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci drogówki ujawnili na ul. Niepodległości nietrzeźwego rowerzystę, który miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Jastrzębianin za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Kolejny raz przypominamy, że droga to miejsce, gdzie wszyscy powinniśmy czuć się bezpiecznie. Jednak żeby tak było, każdy z jej użytkowników powinien przestrzegać obowiązujących przepisów. Osoba ignorująca prawo w sposób rażący, jakim jest między innymi kierowanie pojazdem po alkoholu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, z pobytem w zakładzie karnym włącznie.

 

 

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic