DECEMBER 9, 2022
SPORT

''Fajna drużyna, fajny klub!''

post-img

Pierwszy akord sezonu 2022/23 oficjalnie za nami! W piątek i w sobotę w Galerii Zdrój hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali się licznie zgromadzonym fanom, którzy mieli okazję nie tylko po raz ostatni zobaczyć swoich ulubieńców "po cywilu", ale także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez nasz klub. - Mamy fajną drużynę i fajny klub. Zapraszamy na nowy sezon! - te słowa prezesa Kazimierza Szynala można uznać za otwarcie rozgrywek!

To były niezwykłe dwa dni. W Strefie JKH GKS Jastrzębie w Galerii Zdrój odbywał się emocjonujący turniej cymbergaja, którego finał rozegrany został tuż po zaprezentowaniu się drużyny. Młodsi fani uczestniczyli w specjalnych hokejowych warsztatach naukowych, z których skrzętnie skorzystali także... nasi zawodnicy. Nie zabrakło pokazów Explozji Tańca oraz gier i zabaw, a także możliwości osobistego poznania zarówno dotychczasowych idoli, jak i chłopaków, którzy wzmocnili naszą drużynę w przerwie letniej.

Podczas Prezentacji Drużyn JKH GKS Jastrzębie padło sporo ważnych słów. Prezes Kazimierz Szynal określił cele, o jakie chcemy walczyć w nowym sezonie. - Mamy wspaniałych zawodników, super trenerów, fajną drużynę i fajny klub. Pomagajcie nam w tym sezonie, na który zapraszamy. Chcemy walczyć o najwyższe cele. Minimum to finał Pucharu Polski oraz finał Mistrzostw Polski. A jeśli już będziemy w finale, to... wszystko może się zdarzyć - podkreślił Kazimierz Szynal.

Sporo ciepłych słów usłyszeliśmy ze strony naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój Ewy Gutowskiej. - Jako miasto jesteśmy dumni z naszych zawodników. Są chlubą naszego miasta, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. W zasadzie nie ma takiego osiągnięcia sportowego, jakiego nie zrealizowałbyJKH GKS. To w dużej mierze zasługa zarządu klubu i jego działaczy, którzy z dużym zaangażowaniem walczą o jego przetrwanie i sukcesy - powiedziała Ewa Gutowska.

Na okoliczność samej prezentacji, podczas której wywoływani byli kolejni zawodnicy i trenerzy JKH GKS Jastrzębie, prowadzący imprezę Robert Krzyżaniak przepytał kilku głównych bohaterów dnia. - Myślę, że to będzie naprawdę dobry sezon. Ostatni sparing pokazał, że już teraz jesteśmy w dobrej formie. Zapraszamy na nasze mecze i liczymy na zwycięstwa - mówił kapitan drużyny Maciej Urbanowicz.

Deklarację kapitana potwierdził dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz. - Liczymy, że to będzie dobry sezon. Mamy nadzieję, że nasza drużyna pokaże charakter na lodzie. Dla nas nie liczy się narodowość chłopaków, ale to, żeby prezentowali określoną jakość - przyznał legendarny "Laszka", odnosząc się do pytania o "północny kierunek" transferowy.

Na koniec optymistycznym akcentem podsumował Prezentację trener Robert Kalaber, którego powitała nadzwyczaj głośna owacja. - Jakie są nasze cele? Cóż, prezes już postanowił, a nam pozostaje tylko je zrealizować - z uśmiechem stwierdził Słowak. - Powtórka ze złota? To bardzo ciężka i daleka droga, ale na pewno będziemy się starać - dodał Kalaber, odpowiadając na pytanie o marzenia o powtórce z 2021 roku.

Dodajmy, że po zaprezentowaniu się zawodników i trenerów byliśmy świadkami kapitalnego finału zmagań cymbergaja, który padł łupem Juliana Chrobocińskiego. Gratulujemy!

A zatem... sezon 2022/23 czas zacząć! Pierwsze trzy mecze zagramy na Jastorze, a początek zmagań już w najbliższy piątek. Bądźcie z nami!

Fot. Magdalena Kowolik

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic