DECEMBER 9, 2022
GÓRNICZE SPRAWY

Sprzedaż węgla - nowe informacje dla kupujących

post-img

Zakupu węgla dokonuje się bezpośrednio w kopalni Budryk w Ornontowicach. Do zakładu trzeba przyjechać osobiście i ustawić się w kolejce przed bramą wjazdową. Pracownik ochrony - po rejestracji zainteresowanego - wyda numer uprawniający do wjazdu na teren zakładu. Konieczne będzie podanie tonażu, numeru rejestracyjnego pojazdu oraz danych kierowcy, który odbierze węgiel. Kupujący składa również stosowny dokument potwierdzający, że pod wskazanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel. Następuje załadunek węgla, samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu. To ostatni etap związany z zakupem węgla.

 

Osoba, która chce zakupić węgiel dla kilku osób, musi posiadać przy sobie pełnomocnictwa, które upoważniają do złożenia w imieniu kupującego czytelnego podpisu na fakturze, na której znajduje się oświadczenie potwierdzające nabycie i przeznaczenie węgla. Druki pełnomocnictw dostępne są na stronie internetowej www.jsw.pl/dla-kontrahentow/cennik-wegla. Dodatkowo, osoba kupująca musi przedstawić dokument potwierdzający, że pod danym adresem znajduje się źródło spalania na węgiel. Jeżeli dany transport nie posiada tak zwanych przegród - osoby powinny napisać odręczne oświadczenie o wyrażeniu zgody na załadunek łączony.

Każdy kupujący może zaopatrzyć się w trzy tony. Jednocześnie informujemy, że JSW SA nie będzie wprowadzać sprzedaży internetowej. Trzeba podkreślić, że Spółka zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali. Jednak mając świadomość sytuacji na rynku węgla energetycznego, zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia klientów indywidualnych - uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech.

Zaznaczamy, że JSW SA nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. Sprzedawany jest tylko węgiel w sortymencie Orzech. Jest to węgiel o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków. Jego parametry dostępne są w zakładce Dla kontrahentów/Węgiel i koks/Parametry węgla.

Szczegółowe warunki sprzedaży znajdują się na stronie internetowej www.jsw.pl/dla-kontrahentow/cennik-wegla.

O Nas

Jastrzębski portal dialogu społecznego.
Unia Europejska
Mieszkańcy Jastrzębia i okolic