DECEMBER 9, 2022
SPORT

Młodzi uczą się od ''Kuliego''

post-img

Hokeiści rezerw JKH GKS Jastrzębie rozpoczęli I-ligowy sezon 2022/23 od porażek z UKH Unią Oświęcim i MKS Cracovią. Nasza młodzież wspomagana była przez doskonale znanego kibicom z Jastora Tomasza Kulasa, a także Oskara Prokopa i Jakuba Blanika, który otworzył zresztą nasze konto bramkowe w rozgrywkach. - Drużynę w większości stanowią juniorzy młodsi, dla których jest to pierwszy rzeczywisty kontakt z seniorskim hokejem - wyjaśnia trener Mariusz Bernacki.

W obu spotkaniach o wygranych rywali zadecydowały trzecie tercje. W pojedynku w Oświęcimiu decydujący gol padł w 58. minucie. Natomiast w niedzielę na Jastorze po dwóch partiach to jastrzębianie byli górą, jednak w ostatniej części gry goście (głównie za sprawą zawodników zza Buga) zdołali przechylić szalę na swoją stronę. Trzy z czterech bramek dla "Pasów" padły w ciągu nieco ponad minuty.

- Udział w I lidze, która jest zarazem Młodzieżową Hokej Ligą, to dla naszych juniorów i juniorów młodszych znakomity poligon doświadczalny przed mistrzostwami kraju. Chłopaki będą miały się od kogo uczyć, mając za starszego kolegę z drużyny Tomka Kulasa, który postanowił pograć jeszcze w hokeja - powiedział Mariusz Bernacki.

Kolejne dwa mecze odbędą się w najbliższy weekend. W sobotę jastrzębianie podejmą Podhale Nowy Targ (18:00), zaś w niedzielę - sanockie Niedźwiadki (12:45).