DECEMBER 9, 2022
SPORT

Triumf na ostatniej prostej

post-img

W ostatnim sparingu przed sezonem 2022/23 hokeiści JKH GKS Jastrzębie udanie zrewanżowali się ekipie Draci Szumperk, wygrywając na Jastorze 7:4 (3:2, 1:0, 3:2). Cieszy fakt, że podopieczni Roberta Kalabera nie tylko byli lepsi w każdej z tercji, ale także zdołali wykorzystać cztery przewagi. A teraz... czas na ekstraligę!

Początek meczu należał do popularnych Smoków, którzy po udanej kontrze objęli prowadzenie już w 6. minucie. Jastrzębianie odpowiedzieli w 10. minucie udanym oblężeniem czeskiej bramki, które wykończył strzałem z pół-dystansu Dominik Paś. Niebawem indywidualnie dobrze zachował się Mark Kaleinikovas, uzyskując pierwsze prowadzenie. Goście szybko odzyskali kontakt, jednak ostatnie słowo w premierowej partii należało do Antonsa Sinegubovsa.

W drugiej odsłonie jastrzębianie byli stroną dominującą, jednak bramkarz rywali przez długi czas spisywał się bez zarzutu, ale w końcu w 40. minucie musiał skapitulować po golu Macieja Urbanowicza, który wykorzystał skuteczne podanie zza bramki.

Na początku trzeciej partii goście po kolejnej z kontr zdobyli trzeciego gola, jednak niebawem jeden z rywali brutalnie potraktował pod bandą Raivo Freidenfeldsa, co skończyło się szarpaniną i pięciominutową karą dla winowajcy. Dwuosobową przewagę jastrzębianie szybko wykorzystali za sprawą samego poszkodowanego i tego handicapu nie wypuścili już do końca zawodów, kończąc strzelaninę okazałym wynikiem 7:4.

Tym samym na finiszu sparingów kibice JKH GKS Jastrzębie zobaczyli jedenaście goli, co bez wątpienia musi cieszyć fanów ofensywnej gry. O tym, jak przygotowania przełożą się na zmagania ligowe, przekonamy się już w najbliższy piątek. Zapraszamy na Jastor!

6 września 2022, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Draci Sumperk 7:4 (3:2, 1:0, 3:2)
0:1 Suhaj (Pruzek, Kohut) 05:58
1:1 Paś (Kaleinikovas, Jansons) 09:38, 5/4
2:1 Kaleinikovas (Sinegubovs, Górny) 16:14
2:2 Czermak 17:20
3:2 Sinegubovs (Sevcenko, Svec) 19:55, 5/4
4:2 Urbanowicz (Freidenfelds, Paś) 39:06